Olek Klepacz: mogłem zostać drugim Vivaldim

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 08:00
- Tuż po sukcesie piosenki "Lato" dostałem propozycję, żeby napisać "Jesień" i "Zimę". Odmówiłem, choć stały za tym dosyć spore pieniądze. Wytłumaczyłem, że Vivaldi napisał już "Cztery pory roku" i według mnie to bez sensu - mówił w Jedynce Olek Klepacz.
Audio
  • Olek Klepacz o piosence "Lato" Formacji Nieżywych Schabuff (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Olek Klepacz o piosence "Klub wesołego szampana" Formacji Nieżywych Schabuff (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Olek Klepacz na "Ławce" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Olek Klepacz o koncercie na tegorocznej trasie Lata z Radiem (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Na jubileusz 25-lecia FNS szykuje nową płytę (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Olek Klepacz o pracy z przedszkolakami (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Olek Klepacz: Bogdan Łyszkiewicz miał siłę, której mu zazdrościłem (Bez tajemnic/Jedynka)
Olek Klepacz z Formacji Nieżywych Schabuff
Olek Klepacz z Formacji Nieżywych SchabuffFoto: PR/E. Iwanicka

Piosenka "Lato" z płyty "Fantomas" (1995) to jeden z największych przebojów Formacji Nieżywych Schabuff . - Teraz już nie zdarza się takie szaleństwo na punkcie jakieś piosenki. Rotacja utworów, które wchodzą na listy przebojów jest o wiele szybsza. Wtedy "Lato" rzeczywiście trafiło pod strzechy. Było grane na weselach, pogrzebach i wszelkich innych imprezach okolicznościowych. Czy okazja była wesoła, czy smutna, ta piosenka musiała się pojawić - wspominał bohater kolejnej odsłony cyklu "Bez tajemnic" .

Głosuj na Jedynkowy Przebój Wakacji >>>

Wielką popularność zdobyła także piosenka "Klub wesołego szampana" z debiutanckiego albumu FNS pt. "Wiązanka melodii młodzieżowych" (1989). - Pamiętam z jakim zdziwieniem przyjęliśmy, że po naszą płytę ustawiają się kolejki. Ta piosenka otworzyła nam kilka wrót. Później bardzo ciężko było nam potwierdzić, że to nie był pojedynczy strzał. Jednak nagraliśmy 15 kolejnych płyt i z lepszym bądź gorszym skutkiem funkcjonujemy do dziś - podkreślał Olek Klepacz .

Bez tajemnic: Kazik, Urszula, Piaseczny, Niemen, Manzarek o sobie >>>

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Wokalista FNS nie przypuszczał jednak, że zespół doczeka się jubileuszu 25-lecia istnienia. - Od momentu założenia przez kapelę przewinęło się około 350 osób. W pierwszym okresie ciągle rotowaliśmy składem. Nie traktowaliśmy wtedy tego co robimy na tyle poważnie, żeby stwierdzić, że to już jest ten właściwy kolektyw. To był bardzo frywolny etap - wyznał muzyk.

Co Olek Klepacz robi w parku na ławce? Dlaczego nagrał piosenkę do tekstu Bogdana Łyszkiewicza? Zapraszamy do wysłuchania wszystkich fragmentów wywiadu, który przeprowadziła Iza Żukowska.

pg/asz

Czytaj także

Olek Klepacz: muzyka była moją psychoterapią

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 10:00
- Musiałem poradzić sobie w moim życiu z etapem pod tytułem "depresja". Na szczęście odnalazłem już radość. Ważne jest to, co tu i teraz, nie warto rozmyślać o tym, co jutro, to się i tak stanie - mówił Olek Klepacz w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pełna wolność. Początki Formacji Nieżywych Schabuff

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2014 01:21
- Gdy okazało się, że jest szansa na nagranie płyty, to była rzecz na tyle abstrakcyjna, że kompletnie nie wiedzieliśmy, jak do tego podejść - wspomina Olek Klepacz, lider Formacji Nieżywych Schabuff.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdy Lata z Radiem chcą oddać szpik. I ty zostań dawcą

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2014 11:19
Podczas koncertu w Jastrzębiu-Zdroju muzycy Brathanków i Formacji Nieżywych Schabuff zarejestrowali się jako Potencjalni Dawcy Szpiku. Za ich przykładem poszli fani i tylko w tym mieście udało się pozyskać aż 119 osób, które chcą pomóc chorym na białaczkę.
rozwiń zwiń