Sławomir Łosowski wie, jaki jest wolności smak

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 08:08
- Czasami jest to trudna wolność. Trzeba ją codziennie wypracowywać, walczyć o nią swoją pracą i mądrością. Każdy naród musi o nią dbać - mówił w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" lider zespołu Kombi Łosowski.
Audio
  • Sławomir Łosowski o piosence "Jaki jest wolności smak" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Sławomir Łosowski o przeboju Kombi "Słodkiego, miłego życia" (Bez Tajemnic/Jedynka)
  • Sławomir Łosowski o współpracy na koncertach ze swoim synem Tomaszem (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Sławomir Łosowski o swoich koncertach na trasie Lata z Radiem (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Sławomir Łosowski o swoim przeboju "Bez ograniczeń energii" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Sławomir Łosowski o swoich muzycznych inspiracjach (Bez Tajemnic/Jedynka)
  • Sławomir Łosowski o pracach nad nową płytą (Bez tajemnic/Jedynka)
Koncert Kombi Łosowski na trasie Lata z Radiem w Wałczu
Koncert Kombi Łosowski na trasie Lata z Radiem w WałczuFoto: Redakcja Lata z Radiem

Jednym z ostatnich dokonań Sławomira Łosowskiego jest utwór "Jaki jest wolności smak", który powstał na początku 2014 roku.  Łosowski jest autorem muzyki, a tekst napisał Marek Dutkiewicz. - Nie ukrywam, że do jego skomponowania zainspirowała mnie sytuacja na Ukrainie i w innych regionach świata, gdzie ludzie walczą o wolność - przyznał Łosowski.

Klawiszowiec tłumaczył, że podczas gdy inni o swoją wolność muszą się bić, my nie szanujemy tego, co już mamy. -  Bardzo cenię wolność. Utwór "Jaki jest wolności smak" oddaje moje uczucia - zapewnił muzyk.

Tekściarz Marek Dutkiewicz jest też współtwórcą jednego z największych przebojów zespołu Kombi, którego Sławomir Łosowski był założycielem. To piosenka "Słodkiego, miłego życia". Sławomir Łosowski mówił w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim , że ten utwór od początku miał przesłanie antysystemowe. - Gdy powstawał, Polska była sowiecką kolonią. Skomponowałem go uniesiony radością z powodu śmierci Leonida Breżniewa - powiedział.

W Polsce istniała wtedy cenzura. Dlatego muzycy Kombi musieli w tekście zmienić jeden zwrot. - Na koncertach śpiewaliśmy właściwie "Słodkiego miłego życia, bez chłodu, głodu i bicia". Natomiast w tekście drukowanym było "bez chłodu, głodu i picia" - mówił Łosowski. Jak wyjaśnił, utwór został dopuszczony do emisji warunkowo.

Zespół Kombi Łosowski jest jedną z gwiazd tegorocznej trasy Lata z Radiem. W ostatni weekend sierpnia wystąpi z koncertami w Kaliszu i Gnieźnie.

Kombi Łosowski na koncercie Lata z Radiem w Wałczu [WIDEO] >>>

Zapraszamy do wysłuchania wszystkich fragmentów rozmowy ze Sławomirem Łosowskim.

tj, pg

Czytaj także

Sławomir Łosowski: "Słodkiego, miłego życia" powstało w ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 08:00
- Akurat umarł Breżniew i ogłoszono 2-tygodniową żałobę. Wstrzymano nam trasę, w związku z czym pojawiło się dużo wolnego czasu. W hotelowym pokoju miałem ze sobą instrumenty i zacząłem komponować - mówił w Jedynce założyciel zespołu Kombi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: jako Kombi trzymamy fason

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 17:49
- Nie zamierzamy obniżać poprzeczki, żeby sprostać gustom czystej komercji. Gramy dla własnej przyjemności i jesteśmy szczęśliwi, że możemy to robić - mówił w radiowej Jedynce lider zespołu Kombi Łosowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Kombi Łosowski "Jaki jest wolności smak"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 1 sierpnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń