X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zespół Test wznowi działalność? Gąssowski: obiecuję, jeszcze coś zrobimy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:56
- Nie ma koncertu i miejsca w Polsce, żeby ktoś nie przyszedł pytać o zespół Test. Niestety, nagrywając naszą jedyną dużą płytę, mówię o tym oficjalnie po raz pierwszy, nie mieliśmy szczęścia - powiedział Wojciech Gąssowski w radiowej Jedynce.
Audio
  • Wojciech Gąssowski: nagrywając płytę "Test" nie mieliśmy szczęścia(Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech Gąssowski prezentuje nowa wersję "Przygody bez miłości" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech Gąssowski: "Keep on rolling" podoba się na koncertach (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Wojciech Gąssowski i koncerty, które zrobiły na nim szczególne wrażenie (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Tekst do "Antoniny" napisał sam Jeremi Przybora (Bez tajemnic/Jedynka)
  • "Gdzie się podziały tamte prywatki" - przebój, któremu nie zaszkodził nawet zepsuty odtwarzacz kasetowy (Bez tajemnic/Jedynka)
Wojciech Gąssowski
Wojciech GąssowskiFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Goszcząc w radiowej Jedynce Wojciech Gąssowski pozdrowił wszystkich sympatyków zespołu i zapewnił, że grupa przygotuje współczesne wersje znanych utworów. - Płytę "Test" nagrywaliśmy na bardzo starej aparaturze w Polskich Nagraniach i z ludźmi, którzy nie wiedzieli nic o tego typu muzyce - wyjaśnił wokalista. Ledwie kilka tygodni później wytwórnia kupiła nowy sprzęt.

Choć zespół, który jako pierwszy w Polsce grał mocnego rocka, zakończył działalność w 1976 roku, Gąssowski z byłymi muzykami Testu od czasu do czasu spotyka się w studiu. - Kilka dni temu z Darkiem Kozakiewiczem nagrałem starą piosenkę grupy, chciałem zrobić Państwu niespodziankę i ją zaprezentować - zapowiedział "Przygodę bez miłości". We współpracy z gitarzystą powstała także angielska wersja piosenki "Jest impreza", czyli "Keep on rolling", którą w 2008 roku Polskie Radio zamieściło na płycie "Test - Nagrania radiowe z lat 1971 - 1975".

Płyty i pliki z muzyką grupy Test do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

Wojciech Gąssowski nie chciał śpiewać tej piosenki. Stała się przebojem >>>

Dla Testu tekst napisał Jeremi Przybora! - Poznał mnie z nim Stanisław Dygat. Po paru minutach rozmowy dość nieśmiało zapytałem, czy byłby tak dobry i stworzył tekst do piosenki, o ile mu się spodoba - wspomina bohater cyklu "Bez tajemnic". Przybora posłuchał kompozycji Gąssowskiego, napisał tekst i tak powstała "Antonina".

Ale największym przebojem Wojciecha Gąssowskiego stał się utwór "Gdzie się podziały tamte prywatki" do słów Marka Gaszyńskiego, choć powstawała w dość zawiłych okolicznościach. Jaką rolę odegrał w tym Ryszard Poznakowski?

Czyje koncerty zrobiły na Gąssowskim największe wrażenie? Z jakimi tekściarzami współpracował? Zapraszamy do wysłuchania wszystkich fragmentów wywiadu, który prowadził Zbigniew Krajewski.

Bez tajemnic: Farna, Urszula, Piaseczny, Niemen, Manzarek o sobie >>>

(asz/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak