X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Gadowski: w dużym stopniu ukształtowali mnie Beatlesi

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 12:00
Zespół The Beatles, ale również muzyka przedwojenna i polski big beat, a nawet jazz. To wszystko ukształtowało muzycznie wokalistę zespołu IRA, Artura Gadowskiego.
Audio
  • Artur Gadowski wyjawia, co ukształtowało go muzycznie (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Artur Gadowski o utworze "Nadzieja" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Artur Gadowski o utworze "Ona jest ze snu" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Artur Gadowski o utworze "Wiara" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Artur Gadowski o piosence "Venus" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Artur Gadowski o piosence "Uciekaj" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Artur Gadowski o piosence "Trochę wolniej" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Artur Gadowski o piosence "Szczęśliwa" (Bez tajemnic/Jedynka)
Artur Gadowski
Artur GadowskiFoto: materiały promocyjne/www.kobaru.pl

Bohater kolejnego odcinka cyklu "Bez tajemnic" przyznaje, że w dużym stopniu uformowała go płyta "Orkiestra Klubu Samotnych Serc Sierżanta Pieprza" ("Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band"). Ale nie tylko Beatlesi byli dla niego inspiracją.

- Taki miks we mnie jest. Trochę Beatlesów, trochę polskiej muzyki przedwojennej, trochę jazzu, trochę polskiego big beatu z lat 60-tych. To wszystko gdzieś się we mnie gotuje i z tego powstaje muzyka, którą dziś robię - mówi Artur Gadowski.

Artysta wyjaśnia, co dla niego znaczy piosenka "Nadzieja", którą śpiewa już od 25 lat. - Ja nie przypominam sobie, żebyśmy zagrali jakiś koncert, na którym nie pojawiłaby się "Nadzieja". Ona zawsze musi być - przyznaje.

Innym "utworem instytucją" w dorobku Artura Gadowskiego jest "Wiara". Jak zdradził artysta, to jedyna piosenka napisana przez niego na zamówienie. - Z tego co pamiętam powstała ona po pierwszym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak zaproponował nam, żebyśmy jako IRA napisali coś, co mogłoby stać się czymś w rodzaju hymnu Orkiestry - wspomina gość Jedynki.

"Bez tajemnic": Cygan, Dębski, John Porter i Golden Life >>>

IRA ma na swoim koncie również przebój, który napisał Marek Kościkiewicz. To piosenka "Ona jest ze snu". Jak zapewnia Artur Gadowski, jej adresatami są wszystkie kobiety.


Posłuchaj wszystkich części rozmowy, którą prowadził Zbigniew Krajewski. Ciąg dalszy w niedzielę 26 października, co godzinę od 10.55 do 19.55 (bez 12.55 i 17.55).

(ag, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Gadowski i Tangata Quintet chcą przywrócić należne miejsce tangu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 14:55
- Zbieram stare, przedwojenne płyty z polskimi tangami i wyszukuję historie na temat, dziś już często zapomnianych, artystów. Chciałem nagrać płytę, żeby przypomnieć o nich - mówił w Jedynce Artur Gadowski o albumie "TanGado".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Gadowski zmienił brzmienie wielkiego przeboju za pomocą ukulele

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 10:04
- Tak bardzo lubię "Wielką wodę" Maryli Rodowicz, że pozwoliłem sobie wykonywać ją czasem podczas koncertów mojego projektu Artur Gadowski Akustyk Duo. Postanowiłem, że będą akompaniował sobie przy tym na ukulele - mówił w Jedynce muzyk.
rozwiń zwiń