Renata Przemyk: kocham swoje piosenki

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 19:06
Artystka przyznaje, że lubi swe piosenki za to, jakie dają jej możliwości zmian i rozwoju. Nie wyobraża sobie grania przez tyle lat piosenek dokładnie w taki sam sposób.
Audio
  • Renata Przemyk o początkach kariery (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o ważnych dla niej ludziach (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o występie na festiwalu w Jarocinie (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o spotkaniu z muzykami Voo Voo (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o graniu z Voo Voo (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o swoich piosenkach (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o jej karierze artystycznej (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o płycie "Andergrant" (Bez tajemnic/Jedynka)
Renata Przemyk podczas koncertu z okazji jubileuszu 25-lecia działalności artystycznej
Renata Przemyk podczas koncertu z okazji jubileuszu 25-lecia działalności artystycznejFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Rok 1990, pierwsza płyta zespołu Ya Hozna i od razu sukces. Renata Przemyk była wtedy studentką i nie miała nawet radia. Więc długo nie była świadoma sukcesu, jaki odniosła płyta, na której były takie - do dziś popularne i grane - piosenki, jak  "Babę zesłał Bóg", "Kochaj mnie jak wariat", "Protest dance".
Płyta została powszechnie uznana za jeden z najbardziej awangardowych albumów roku. Autorem całości repertuaru był Sławomir Wolski.

"Bez tajemnic": Cygan, Dębski, John Porter i Golden Life >>>

Artystka wspomina swój występ na festiwalu w Jarocinie wspólnie z zespołem Armia. Bardzo się bała, że zostanie czymś obrzucona przez uczestników koncertu, więc dla kurażu przed wyjściem na scenę wypiła setkę alkoholu. A koncert został przyjęty entuzjastycznie. Renata Przemyk przyznaje, że występ w Jarocinie to był dla niej przełom i ośmielił ją do dalszych występów. - Dostałam takiego wiatru w żagle, że cokolwiek by się wydarzyło to nie było w stanie mi już tego odebrać - mówi piosenkarka w radiowej Jedynce.
Renata Przemyk wspomina, jak rozpoczęła współpracę z zespołem Voo Voo. Po ich koncercie poszła za kulisy, przywitała się i zaproponowała współpracę. Ku jej zaskoczeniu Wojciech Waglewski, a potem również pozostali członkowie zespołu zgodzili się. - I wydarzyła się fantastyczna przygoda. Powstała płyta, która zawierała bardzo duży ładunek emocjonalny i była dla mnie krokiem do przodu - mówi artystka.
Jaki Renata Przemyk ma stosunek do jej artystycznych dokonań? Wspomina płytę "Andergrant". Posłuchaj wszystkich fragmentów rozmowy.

***

Tytuł audycji: Bez tajemnic - Weekend z Gwiazdą

Prowadziła : Marcin Kusy

Goście: Renata Przemyk (piosenkarka)

Data emisji: 22.11.2014

Godzina emisji: 9.55 - 19.55

ag/mc

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Renata Przemyk "Kłamiesz"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 19 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: moje piosenki mogą drażnić, byle nie były obojętne

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:00
Nowa płyta Renaty Przemyk "Rzeźba dnia" to pierwszy album, z którego artystka jest w pełni zadowolona. Jak tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce", pracowała nad nim dwa lata i dzięki temu wszystko jest dopięte na ostatni guzik. - To jest to, co chcę dać ludziom - powiedziała Przemyk.
rozwiń zwiń