Renata Przemyk: nie chowam piosenek do szuflady

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 12:00
- Jeśli uznam utwór za niewystarczająco dobry, by znalazł się na płycie, po prostu go kasuję. Nie odkładam, wykorzystuję tu i teraz - wyjaśnia bohaterka cyklu "Bez tajemnic".
Audio
  • Renata Przemyk o komponowaniu (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o spotkaniu z Kasią Nosowską (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o płycie "Odjazd" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o tym, że zbyt szybko oceniamy innych (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o emocjach i więziach (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o tajemnicach i słowach na literę "m" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Renata Przemyk o komponowaniu w czasach nowych technologii (Bez tajemnic/Jedynka)
Renata Przemyk podczas koncertu z okazji 25-lecia swojej działalności artystycznej. W 1989 roku na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie artystka  zdobyła Grand Prix i nagrodę dziennikarzy
Renata Przemyk podczas koncertu z okazji 25-lecia swojej działalności artystycznej. W 1989 roku na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie artystka zdobyła Grand Prix i nagrodę dziennikarzy Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Nie zawsze jednak Renata Przemyk wykorzystuje napisane przez siebie piosenki na własne płyty. Część z nich trafia do zaprzyjaźnionych artystów. - Wszystkie piosenki piszę na konkretne albumy - podkreśliła.

Począwszy od albumu "Hormon" Renata Przemyk komponuje także muzykę do swoich utworów. Wcześniej własna muzyka wydawała jej się zbyt obnażająca. - Nigdy też nie miałam potrzeby, by wszędzie widniało moje nazwisko. Komponowanie odłożyłam na później i wróciłam do gitary po latach - wspominała.

"Bez tajemnic": Cygan, Dębski, John Porter i Golden Life >>>
Bohaterka Jedynkowego weekendu z gwiazdą opowiedziała także, jak doszło do współpracy z Kasią Nosowską, która zaowocowała piosenką "Kochana". - Traktuję tę piosenkę jako zapis bardzo wyjątkowej chwili i bliskiego kontaktu - powiedziała piosenkarka.

Dlaczego płyta "Odjazd" ukazała się w wersji dwupłytowej i co symbolizują zwierzęta na krążku "Rzeźba dnia" dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Bez tajemnic - Weekend z Gwiazdą

Prowadziła : Marcin Kusy

Gość: Renata Przemyk (piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów)

Data emisji: 23.11.2014

Godzina emisji: 13.55 - 19.55

(ag, ac)

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Renata Przemyk "Kłamiesz"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 19 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: moje piosenki mogą drażnić, byle nie były obojętne

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:00
Nowa płyta Renaty Przemyk "Rzeźba dnia" to pierwszy album, z którego artystka jest w pełni zadowolona. Jak tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce", pracowała nad nim dwa lata i dzięki temu wszystko jest dopięte na ostatni guzik. - To jest to, co chcę dać ludziom - powiedziała Przemyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: kocham swoje piosenki

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 19:06
Artystka przyznaje, że lubi swe piosenki za to, jakie dają jej możliwości zmian i rozwoju. Nie wyobraża sobie grania przez tyle lat piosenek dokładnie w taki sam sposób.
rozwiń zwiń