Vox: trudno było zastąpić w zespole Grzegorza Markowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 17:51
- Wszyscy mieliśmy podstawy śpiewania chóralnego. Jak się tymczasem okazało, sporo osób z branży, często o znanych nazwiskach, gubiło się, słysząc obok siebie inne głosy - mówi Witold Paszt z grupy Vox.
Audio
  • Vox o odejściu z zespołu Grzegorza Markowskiego (Bez tajemnic)
  • Zespół Vox stworzyli członkowie Victoria Singers (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Vox o szacunku dla publiczności (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Vox o recepcie na wspólne granie przez 35 lat (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Vox o recepcie na długą karierę (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Dariusz Tokarzewski o zastąpieniu w zespole Ryszarda Rynkowskiego (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Vox o ważnych osobach w historii zespołu (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Vox o udziale w słynnym niemieckim talk-show (Bez tajemnic/Jedynka)
Obecny skład Vox tworzą Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski. Tajemnice zespołu muzycy zdradzili Marcinowi Kusemu (na górze)
Obecny skład Vox tworzą Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski. Tajemnice zespołu muzycy zdradzili Marcinowi Kusemu (na górze)Foto: Wojciech Kusiński/PR

Oryginalnie skład zespołu tworzyli: Witold Paszt, Ryszard Rynkowski, Andrzej Kozioł i Grzegorz Markowski. Ten ostatni zdecydował się jednak postawić na karierę solową. - Akurat wyjeżdżał na festiwal w irlandzkim Castlebar jako solista i powiedział, że nie chce nas wstrzymywać przed realizacją naszych planów i żebyśmy poszukali kogoś na jego miejsce - tłumaczy w Jedynce Witold Paszt.

Po dłuższych poszukiwaniach w miejsce Grzegorza Markowskiego do grupy dołączył Jerzy Słota z zespołu Sektor A, gdzie z kolei zastąpił go Marek Piekarczyk.

Obecny skład Vox, oprócz Paszta i Słoty, uzupełnia Dariusz Tokarzewski. Od założenia zespołu minęło już 35 lat. - Gramy swing, gospel i pop, a kiedyś również jazz. Myślę, że to właśnie ta uniwersalność pozwoliła nam utrzymać się do tej pory na rynku - podkreśla Witold Paszt, lider i założyciel zespołu.

Przed powstaniem Vox był jeszcze zespół Victoria Singers, którego skład był męsko-damski. Z audycji dowiedzieć można było się, dlaczego z zespołu odeszła jego żeńska część.

***

Tytuł audycji: Weekend z gwiazdą - Bez tajemnic
Prowadził: Marcin Kusy
Goście: Witold Paszta, Jerzy Słota, Dariusz Tokarzewski (zespół Vox)
Data emisji: 28.02.2015
Godzina emisji: 9.55-19.55

pg/mc

Czytaj także

VOX rusza na podbój Opola piosenką napisaną przez Młynarskich

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 05:11
W piątek zespół VOX wystąpi w opolskim amfiteatrze w ramach koncertu SuperPremier. Witold Paszt i jego koledzy wykonają piosenkę "Tęczowy most", do której słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował jego syn - Jan Młynarski.
rozwiń zwiń