X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Borysewicz: do dzisiaj całuję gitarę

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 17:52
- Gdy zakładałem zespół, to skupiałem się tylko na graniu. Jako młody chłopak ćwiczyłem na gitarze po 8-10 godzin dziennie - mówił w Jedynce lider grupy Lady Pank.
Audio
  • Jan Borysewicz: do dzisiaj całuję gitarę (Bez Tajemnic/Jedynka)
  • Jan Borysewicz o zarobkach muzyków Lady Pank (Bez Tajemnic/Jedynka)
  • Jan Borysewicz o swoich występach w NRD (Bez Tajemnic/Jedynka)
  • Jan Borysewicz o amerykańskim śnie Lady Pank (Bez Tajemnic/Jedynka)
  • Jan Borysewicz o propozycji gry w Red Hot Chilli Peppers (Bez Tajemnic/Jedynka)
  • Jan Borysewicz o radości grania starych utworów Lady Pank (Bez Tajemnic/Jedynka)
  • Jan Borysewicz o najlepszych utworach na płycie "Akustycznie" (Bez Tajemnic/Jedynka)
Opole 22.06.1984. XXI Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Nz. występ zespołu Lady Pank: gitarzysta Jan Borysewicz (1P), wokalista Janusz Panasewicz (2P), basista Paweł Mścisławski (2L), gitarzysta Edmund Stasiak (1L)
Opole 22.06.1984. XXI Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Nz. występ zespołu Lady Pank: gitarzysta Jan Borysewicz (1P), wokalista Janusz Panasewicz (2P), basista Paweł Mścisławski (2L), gitarzysta Edmund Stasiak (1L) Foto: PAP/Wojciech Kryński

Borysewicz tłumaczył, że tak był zafascynowany grą na gitarze i pracą z tym instrumentem, że nic i nikt więcej dla niego nie istniał. Nie zgodził się tym samym ze stwierdzeniem Janusza Panasewicza, że faceci grają tylko po to, by podobać dziewczynom. - Może coś w tym jest, ale to chyba duża przenośnia - powiedział w cyklu radiowej Jedynki "Bez Tajemnic".

Granie w zespole nie przekładało się też na pieniądze. - Moim marzeniem było wejść na scenę i przekazać swoją energię ludziom - wspominał Borysewicz. Jak tłumaczył, muzycy Lady Pank nosili ze sobą worki z drobnymi ze sprzedaży plakatów i znaczków. Nie pochodziły one np. z biletów za koncerty. - To było bardzo polskie. Oficjalnie nie zarabialiśmy, a pieniądze dostawaliśmy z reklamy - stwierdził gitarzysta. Przyznał, że wystarczało im na wszystko, tylko wtedy niczego w sklepach nie można było kupić oprócz pewnego produktu...

***

Tytuł audycji: Bez Tajemnic

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Jan Borysewicz , Krzysztof Kieliszkiewicz (muzycy Lady Pank )

Data emisji: 21.06.2015

tj/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bogdan Olewicz: Janek Borysewicz to świetny kompan do imprezy

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 17:30
- Mam nadzieję, że kiedyś podyktuje komuś swą biografię i fani poznają barwne szczegóły z jego życia - mówi w Jedynce autor tekstów m.in. Lady Pank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lady Pank: dziś pewnie zaczęlibyśmy od talent show

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 15:04
- Prawdę mówiąc za bardzo nie ma teraz alternatywy. W momencie gdy ktoś dochodzi daleko w takim programie, wytwórnia fonograficzna ma praktycznie gotowca - mówi basista Krzysztof Kieliszkiewicz.
rozwiń zwiń