X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Beata Kozidrak: moją pierwszą miłością był balet

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 15:29
- Przez sześć lat chodziłam do ogniska baletowego, gdzie nie tylko uczyłam się rytmiki, ale również stwierdzono, że mam słuch absolutny. Wówczas widziałam siebie na scenie wyłącznie w baletkach - mówiła w Jedynce Beata Kozidrak, bohaterka cyklu "Bez tajemnic".
Audio
  • Beata Kozidrak o miłości do baletu w czasach dzieciństwa (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Beata Kozidrak o swoich muzycznych początkach (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Beata Kozidrak o powstaniu zespołu Bajm (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Beata Kozidrak o genezie nazwy zespołu Bajm i przepustce na Festiwal w Opolu (Bez tajemnic/Jedynka)
Beata Kozidrak
Beata KozidrakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Późniejsza wokalistka Bajmu otrzymała nawet propozycję kontynuacji nauki baletu w Warszawie. Życie napisało dla niej jednak inny scenariusz. - Rodzice wybudowali dom na obrzeżach Lublina i nie miał mnie kto odprowadzać na zajęcia. Wtedy zrezygnowałam z baletu - wspominała Beata Kozidrak.

Bez tajemnic: Jacek Cygan - cz. 1, 2 i 3 >>>

Nową miłością bohaterki cyklu "Bez tajemnic" stała się muzyka. - Miałam pięć lat starszego brata Jarka. Przychodził do mojego pokoju i grał mi na gitarze, a ja nieśmiało śpiewałam. Po jakimś czasie odkryłam jakie rzeczy można robić z głosem, jak można nim pięknie manipulować, pracować nad każdym dźwiękiem i dopracowywać go do perfekcji - mówiła Beata Kozidrak.

Bez tajemnic: Anita Lipnicka - cz. 1 i cz. 2 >>>

W 1978 roku rodzeństwo miało już opracowanych wspólnie kilkanaście piosenek i zdecydowało się wystąpić w Domu Kultury w Lublinie z mini recitalem. - Zjawił się na nim Andrzej Pietras, który przyjaźnił się z moim bratem. Gdy było już po wszystkim podszedł i powiedział, że mu się podobało. Zaprosił nas do kawiarni, gdzie piliśmy miód pitny. Andrzej zapytał czy nie zrobilibyśmy czegoś wspólnie i tak powstał Bajm – śmiała się Beata Kozidrak.

Bez tajemnic: Budka Suflera - cz.1 i cz. 2 >>>

W cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55) prezentujemy wywiady z najważniejszymi artystami polskich scen.

Rozmawiała Iza Żukowska.

pg

Zobacz więcej na temat: Bajm balet Lublin MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kozidrak: Niełatwo dziś o dobre piosenki

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 13:44
- Jakość jest dla mnie najważniejsza, pewnie dlatego tak długo szukałam dobrych kompozycji, które mnie zainspirują do pisania tekstów na nową płytę - mówi piosenkarka Beata Kozidrak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Lipnicka: miałam dość śpiewania "Wszystko się może zdarzyć"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 08:00
O spotkaniu z Johnem Porterem oraz swojej solowej karierze mówi Anita Lipnicka w kolejnych odcinkach cyklu radiowej Jedynki pt. "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: zamiast "Dumki na dwa serca" mogła być katastrofa

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 17:14
- Nagrywaliśmy tę piosenkę pod ogromną presją. Film "Ogniem i mieczem" był już gotowy, ale nie było do końca pewne czy reżyser Jerzy Hoffman zaakceptuje nasz utwór - mówił w Jedynce Jacek Cygan, bohater cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń