X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Beata Kozidrak: Bajm zaczyna grać całkowicie inną muzykę

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 21:36
Na przełomie lat 70. i 80. to całkowita muzyczna metamorfoza Bajmu. Zamiast repertuaru utrzymanego w harcersko-turystycznej czy studenckiej stylistyce zespół zaczyna grać ostrą muzykę rockową. Beata Kozidrak, bohaterka cyklu "Bez tajemnic" wyjaśnia, jak do tego doszło.
Audio
  • Bajm całkowicie zmienia stylistykę grania (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Pierwszy występ Bajmu na festiwalu w Opolu (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Pierwsza płyta zespołu Bajm (Bez tajemnic.Jedynka)
  • Bajm wyjeżdża w egzotyczne miejsca, w tym do Wietnamu (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Bajm w latach 80-tych (Bez tajemnic/Jedynka)
Beata Kozidrak (L) i Iza Żukowska (P)
Beata Kozidrak (L) i Iza Żukowska (P)Foto: Wojciech Kusiński/PR

Beata Kozidrak wspomina w audycji "Bez tajemnic", że to był pomysł Andrzeja Pietrasa, założyciela zespołu, a prywatnie męża Beaty. - On siedział bardzo głęboko w muzyce rockowej - mówi wokalistka.

Bez tajemnic: Jacek Cygan - cz. 1, 2 i 3 >>>

Wspomina, że kiedy byli już razem Andrzej pokazywał jej dużo muzyki rockowej. - Zakochałam się w muzyce Led Zeppelin - przyznaje Beata Kozidrak. Jak mówi, wokaliza Roberta Planta po prostu ja powaliła. - Nie wiedziałam, że można tak śpiewać - zachwyca się piosenkarka. była pod wrażeniem tej muzyki.

Bez tajemnic: Anita Lipnicka - cz. 1 i cz. 2 >>>

Dodaje, że nadszedł też taki moment, w którym jej głos pozwolił wreszcie śpiewać rocka. Wyjaśnia, że Bajm powstał w kilka miesięcy, więc zespół nie miał zbyt wiele czasu, żeby, tak jak inne zespoły w garażach, czy domach kultury, dojrzeć do tego, czego chce. - Nasz debiut nastąpił gwałtownie i tak naprawdę ja się dopiero uczyłam - przyznaje. Wspomina, że po drodze był stan wojenny, który zastał część muzyków za granicą, dokąd pojechali po instrumenty. Więc musieli szukać nowego gitarzysty i gitarzysty basowego. I nastąpiła zmiana.

Bez tajemnic: Budka Suflera - cz.1 i cz. 2 >>>

W cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55) prezentujemy wywiady z najważniejszymi artystami polskich scen.

Rozmawiała Iza Żukowska.

Zobacz więcej na temat: Bajm Beata Kozidrak MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemniczy wypadek Bajmu. Policja nie potwierdza

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 08:33
Nie było wypadku zespołu Bajm, o którym donosiły media – pisze „Kurier Lubelski”, powołując się na policję. Według niej wypadek miał jedynie bus przewożący instrumenty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Kozidrak: moją pierwszą miłością był balet

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 15:29
- Przez sześć lat chodziłam do ogniska baletowego, gdzie nie tylko uczyłam się rytmiki, ale również stwierdzono, że mam słuch absolutny. Wówczas widziałam siebie na scenie wyłącznie w baletkach - mówiła w Jedynce Beata Kozidrak, bohaterka cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń