Opolski bilans Krystyny Prońko: pasmo sukcesów i rozbita głowa

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 15:43
Festiwal w Opolu to dla Krystyny Prońko pasmo wielkich sukcesów. Czasem były one jednak okupione poważnymi kontuzjami, o czym artystka wspominała - nie bez rozbawienia - w kolejnej odsłonie Jedynkowego cyklu "Bez tajemnic". Podczas licznych występów na tamtejszej scenie artystce przytrafiło się jednak również kilka niespodziewanych
Audio
  • Krystyna Prońko w Opolu straciła głos i rozbiła sobie głowę (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Krystyna Prońko o swoim dzieciństwie i nauce gry na fortepianie (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Krystyna Prońko o nauce gry na fortepianie (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Krystyna Prońko o popisach w szkole muzycznej (Bez tajemnic/Jedynka)
Krystyna Prońko
Krystyna ProńkoFoto: Wojciech Kusiński/PR

Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki - festiwal we wspomnieniach gwiazd >>>

Gdy w 1973 roku Krystyna Prońko po raz pierwszy pojawiła się na Festiwalu w Opolu, od razu... polała się krew. - Trwały próby przed konkursem finałowym. Z tyłu sceny była scenografia z dużym podwyższeniem, na które wchodziło się po bardzo stromych schodkach. Samo wejście na to podwyższenie było natomiast bardzo niskie. Wchodząc na podest za wcześnie się wyprostowałam, walnęłam głową w sufit i spadłam na ludzi, którzy szli za mną. Rozbiłam sobie głowę i gdy później, już podczas koncertu, kłaniałam się, to było widać krwawy ślad na środku mojej głowy – śmiała się wokalistka.

Bez tajemnic: Jacek Cygan - cz. 1, 2 i 3 >>>

Przykry wypadek nie przeszkodził jednak zdobyć Krystynie Prońko wyróżnienia za interpretację piosenek "Po co ci to chłopcze" oraz "Umarłe krajobrazy".

Bez tajemnic: Anita Lipnicka - cz. 1 i cz. 2 >>>

W 1975 roku bohaterkę cyklu "Bez tajemnic" ponownie dopadł pech. Tym razem jednak nie było to już podczas próby. - W powietrzu była straszna ilość wilgoci i dostałam chyba jakiejś alergii. Po pierwszej zwrotce "Niech moje serce kołysze Ciebie do snu" zwyczajnie straciłam głos. Nie byłam w stanie dokończyć, ukłoniłam się publiczności i zeszłam ze sceny. Zdążyłam zaśpiewać wówczas w całości tylko "Anioła i różę" - opowiadała słuchaczom Jedynki Krystyna Prońko.

Bez tajemnic: Budka Suflera - cz.1 i cz. 2 >>>

W cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55) prezentujemy wywiady z najważniejszymi artystami polskich scen.

Płyta "Opole - 50 Największych Przebojów" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

Rozmawiała Maria Szabłowska.

pg

Zobacz więcej na temat: Krystyna Prońko MUZYKA Opole

Czytaj także

Krystyna Prońko zamiast Facebooka woli "face to face"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2013 14:47
Przebój Joe Cockera "With A Little Help From My Friends" to piosenka szczególna dla wokalistki. - Przed laty słuchałam jej z pewnym młodzieńcem. "Face to face" – zdradziła Krystyna Prońko w audycji “Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Prońko: mogłabym zamieszkać w Opolu, ale...

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 16:41
- Jest pewien problem. Jeździmy po całej Polsce i świecie, a to nie jest centralne miejsce. Z Łodzi jest najbliżej - śmieje się w Muzycznej Jedynce piosenkarka Krystyna Prońko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy cała Polska śpiewała "Mamy po 20 lat"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 15:55
W 1987 roku marzyliśmy o kapitalizmie, a muzyczną jaskółką, która go zapowiadała był pierwszy w Polsce koncert Johnny’ego Casha. Natomiast na festiwalu w Opolu królowała Halina Benedyk.
rozwiń zwiń