Grzegorz Wasowski: miałem swoje typy na płytę "Wasowski odnaleziony"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 11:00
- Myślałem nawet żeby zaśpiewali na niej Grzegorz Turnau i Michał Bajor. Też byłoby atrakcyjne - powiedział w kolejnym odcinku cyklu radiowej Jedynki "Bez Tajemnic" Grzegorz Wasowski o kulisach powstawania płyty "Wasowski odnaleziony. Ktoś zbudził mnie".
Audio
  • Grzegorz Wasowski o zdolnościach wokalnych swojego ojca (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Grzegorz Wasowski o o duetach na płycie "Wasowski odnaleziony" (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Grzegorz Wasowski o musicalach Jerzego Wasowskiego cz. 1 (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Grzegorz Wasowski o musicalach Jerzego Wasowskiego cz. 2 (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Grzegorz Wasowski o Kabarecie Jeszcze Starszych Panów (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Grzegorz Wasowski o współczesnym show-biznesie (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Grzegorz Wasowski o udziale Jerzego Wasowskiego w Kabarecie Dudek (Jedynka/Bez Tajemnic)
Grzegorz Wasowski
Grzegorz WasowskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Płyta wydana została z okazji 100-lecia urodzin Jerzego Wasowskiego, współtwórcy Kabaretu Starszych Panów. Znalazły się na niej archiwalne, nigdy wcześnie niepublikowane nagrania Jerzego Wasowskiego.Utwory utrzymane w charakterystycznym stylu zaaranżował Krzysztof Herdzin z orkiestrą Sinfonia Viva. Dodatkową atrakcją albumu jest fakt, że w duetach z Jerzym Wasowskim zaśpiewały cztery wokalistki: Irena Santor, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz i Monika Borzym.

Grzegorz Wasowski w cyklu Bez Tajemnic >>>

Grzegorz Wasowski przyznał w rozmowie z Marią Szabłowską, że miał swoją listę wykonawców, którzy jego zdaniem powinni znaleźć się na płycie. Byli wśród nich m.in. Grzegorz Turnau i Michał Bajor. W produkcję płyty jednak nie ingerował. - Przesłałem listę utworów panu Herdzinowi i jemu pozostawiłem decyzję. On był artystą, który nad tym pracował. Jemu musiało to najbardziej zagrać w duszy - powiedział Wasowski.

Ostatecznie duety wybrał Krzysztof Herdzin. Postawił na Irenę Santor, Annę Marię Jopek, Dorotę Miśkiewicz i Monikę Borzym. - Otrzymałem też listę z wytwórni, ale niczego przeciwko niej nie miałem. Gdyby pojawiło się na niej nieodpowiednie nazwisko to bym zaprotestował - zapewnił Wasowski w rozmowie z Marią Szabłowską.

Wasowski przyznał, że uwielbia twórczość Anny Marii Jopek oraz Doroty Miśkiewicz. - Zbieram wszystkie dźwięki, które z siebie wydają - powiedział. Przypomniał, że Irena Santor jest ikoną polskiej piosenki, natomiast z Moniką Borzym wiąże nadzieje na przyszłość. - Czy one się spełnią? Trudno powiedzieć. Jest to osoba na wskroś profesjonalna - podsumował Wasowski.

Zapraszamy do wysłuchania wszystkich fragmentów rozmowy Marii Szabłowskiej z Grzegorzem Wasowskim.

Wywiad Marii Szabłowskiej z Grzegorzem Wasowskim prezentujemy w cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Towarzyszą im przeboje autorstwa Jerzego Wasowskiego.

>>>Płyty z archiwalnymi nagraniami Kabaretu Starszych Panów można kupić na sklep.polskieradio.pl<<<

Czytaj także

Monika Borzym: nie mam czasu na kompromisy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 19:55
- Pozwala mi to zachować otwartą głowę i spędzać czas na tym, co jest naprawdę ważne. To jest moje miejsce, moja głowa i spokój - powiedziała w radiowej Jedynce Monika Borzym. Ta jazzowa wokalistka wydała właśnie swoją drugą płytę pt. "My place".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Maria Jopek: duet z Jerzym Wasowskim to dla mnie metafizyka

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 17:23
- Podchodziłam do tej piosenki z ogromną tremą. Głos z przeszłości, ja teraz i taka świadomość, że może pan Jerzy w ogóle by tego nie pragnął - mówiła w Jedynce Anna Maria Jopek o nietypowym duecie z Jerzym Wasowskim na płycie "Wasowski odnaleziony".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wasowski: fenomen Starszych Panów polegał na geniuszu obu twórców

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 15:51
- W Kabarecie była wspaniała obsada, piosenki i teksty pisane dla konkretnych aktorów, a wszystko tak niesamowicie ze sobą zgrane. Później nie przypominam sobie tak wspaniałych maszynerii kabaretowych - mówił Grzegorz Wasowski w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Wasowski: tata był perfekcjonistą i geniuszem

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 20:51
- Jak coś robił to musiało być na poziomie - wspominał Grzegorz Wasowski w cyklu radiowej Jedynki "Bez Tajemnic" swojego ojca kompozytora i reżysera, współtwórcę "Kabaretu Starszych Panów", Jerzego Wasowskiego.
rozwiń zwiń