X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Byłeś żołnierzem służby zasadniczej? Twoja emerytura na tym nie ucierpi

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 13:04
- Służba zasadnicza była okresem składkowym i składki z tego tytułu były zawsze przekazywane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - mówiła w Jedynce Anita Rzepecka z Departamentu Spraw Socjalnych Ministerstwa Obrony Narodowej.
Audio
  • Składki emerytalne za okres zasadniczej służby wojskowej (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Polscy żołnierze w Afganistanie
Polscy żołnierze w AfganistanieFoto: www.isaf.wp.mil.pl

Do Janusza Weissa zwrócił się słuchacz, który twierdzi, że gdy był żołnierzem służby zasadniczej, nie odprowadzano za niego składki ZUS. Okazało się, że składki, owszem, odprowadzano, ale w sposób dość skomplikowany i były one bardzo niskie. Nie ma więc co liczyć, że podniosą emeryturę.

- Okres zasadniczej służby wojskowej liczy się do emerytury, ale nie do wysokości emerytury. Przed wejściem w życie ustawy z 1999 roku o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych  wojsko odprowadzało gremialnie składki za wszystkich i dziś nikt nie dojdzie w jakich wysokościach - wyjaśnił w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" Wojciech Andrusiewicz z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki przez cały tydzień od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55 . Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl .

Zobacz więcej na temat: emerytura Janusz Weiss wojsko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jeżeli chcesz dostać odszkodowanie, lepiej wezwać policję

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 17:04
- Stosujemy zasadę ograniczonego zaufania, a protokół policyjny to dokument, który jest w stanie bezspornie potwierdzić związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy dziurą w drodze a przeciętą oponą - mówił w Jedynce przedstawiciel konsorcjum budowy drogi S8.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Alternatywy 4" znów na naszych ekranach. Bez cenzury

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 18:40
Na prośbę jednego ze słuchaczy słuchacz Janusz Weiss prześledził losy reprodukcji obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" wykorzystanej w serialu "Alternatywy 4". Sprawa wyjaśniła się dość szybko, a przy okazji dowiedzieliśmy się, że serial już wkrótce zyska drugie życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rury ciepłownicze, do których nikt się nie przyznaje

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 21:35
Do Janusza Weissa zadzwoniła słuchaczka należąca do jednej ze wspólnot mieszkaniowych w Wałbrzychu. Okazuje się, że ciepło do jej bloku dostarczane jest rurami, które do nikogo nie należą.
rozwiń zwiń