Za kulisami kabaretu z Krzysztofem Piaseckim

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 17:00
W 1973 roku Krzysztof Piasecki i Krzysztof Szczucki, jako duet Brylantowe Spinki, wygrali Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Gość Janusza Weissa towarzyszył także na scenie innym formacjom, takim jak Wolna Grupa Bukowina czy kabarety Salon Niezależnych i Elita.
Audio
  • Za kulisami kabaretu z Krzysztofem Piaseckim (Janusz Weiss sprawdza/ Jedynka)
Krzysztof Piasecki podczas Kabaretonu na festiwalu TOPtrendy w 2006 roku w Sopocie.
Krzysztof Piasecki podczas Kabaretonu na festiwalu TOPtrendy w 2006 roku w Sopocie.Foto: PAP/Barbara Ostrowska

- Czasem występowałem również sam, jeżdżąc z gitarą PKS-em po Polsce - wspomina satyryk. Zdaniem artysty estradowego lata 70. były okresem, który nazwać można "z nędzy do pieniędzy". - Paliłem wtedy papierosy, ale tylko dwóch marek: gdy nie było występów - Sporty, a jeśli był występ, to Marlboro - opowiada Krzysztof Piasecki.

Życie w trasie dawało także możliwość bywania w restauracjach, ale stawiało też artystów w sytuacjach niespodziewanych. - My wtedy występowaliśmy w swetrach, byliśmy w opozycji do tych, co ubierali się w garnitur. Pamiętam, że robiliśmy imprezę we Wrocławiu dla AZS, poprzebieraliśmy się w garnitury i śmialiśmy się z siebie przez 15 minut w garderobie. Po czym wyszliśmy na scenę i okazało się, że cała widownia jest ubrana w takie same garnitury jak my. Cudzysłów przestał obowiązywać - wspomina.

W jaki sposób Janusz Weiss, jako konferansjer, zapraszał publiczność na przerwę? Gdzie w latach 70. można było kupić dobre benefisy? I dlaczego publiczność w Międzyzdrojach nie rozumiała skeczy Piaseckiego? Zapraszamy do wysłuchania ostatniego odcinka z cyklu "Z pamiętnika konferansjera", którego gośćmi byli także Andrzej Dąbrowski i Tadeusz Woźniak.
Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55 . Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl .

sm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Majewski między Monty Phytonem i Jasiem Fasolą

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2014 17:02
Radiowiec, dziennikarz, wynalazca, satyryk, showman, ojciec, mąż. Sam o sobie mówi: pan od rozśmieszania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Majewski - "układacz melodii" od zakazanej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 00:03
Miał być klasycznym muzykiem, a nie kompozytorem rozrywkowym. Mówi o sobie, że jest "układaczem melodii", a określenie kompozytor pozostawia dla muzyków pokroju Mozarta. W studiu Jedynki gościł Czesław Majewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Woźniak: dzięki mnie Czesław Niemen odpoczywał

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 03:00
Znany wokalista i kompozytor zadebiutował w 1966 roku, a jego słynny przebój "Zegarmistrz światła" został nagrany w 1972 roku. W tych latach Tadeusz Woźniak prowadził również intensywne życie estradowe, o którym rozmawiał z Januszem Weissem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Kołaczkowska: mam abstrakcyjne poczucie humoru

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 17:00
- Najbardziej śmieszą mnie drobiazgi, które pojawiają się w relacjach z drugą osobą - powiedziała w Jedynce Joanna Kołaczkowska, artystka kabaretowa związana z kabaretem Hrabi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dąbrowski: od "Zielono mi" wszystko się zmieniło

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 20:39
- Przed nagraniem tej piosenki byłem traktowany przede wszystkim jako perkusista jazzowy. Wygrana w Opolu to było dla mnie ogromne zaskoczenie, bo "Zielono mi" było pierwszą polską piosenką, jaką nagrałem - wspomina Andrzej Dąbrowski w rozmowie z Januszem Weissem.
rozwiń zwiń