Janusz Weiss przeciwdziała łamaniu praw pracowników marketów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 02:27
Pracowniczka sieci supermarketów miała problem z tym, by wyjść na przerwę śniadaniową. Pracodawca jest zdania, że wynika to ze złej organizacji jej czasu pracy. Co w takiej sytuacji może zrobić pracownik?
Audio
  • Prawa pracowników marketów (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/ Jedynka)
Do końca 2020 roku tradycyjne kasy będą musieli wymienić podatnicy świadczący wiele rodzajów usług.
Do końca 2020 roku tradycyjne kasy będą musieli wymienić podatnicy świadczący wiele rodzajów usług.Foto: Glow Images/East News

- Ten sklep wymaga kontroli i osoba, która mówi o nieprawidłowościach powinna się zgłosić do Okręgowego Inspektoratu Pracy. Przerwa śniadaniowa zgodnie z kodeksem pracy trwa 15 minut i jest obowiązkowa - mówi Maria Kacprzak-Rawa z Państwowej Inspekcji Pracy. Jak dodaje specjalistka, pracownik zgłaszając sprawę nie musi podawać danych personalnych.

Co w przypadku, jeśli pracownicy zostają w pracy po godzinie 22? Jakiej sieci sklepów dotyczy ten przypadek? W jaki sposób interwencja Janusza Weissa pomogła pracowniczce marketu? Posłuchaj całej audycji.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom radiowej Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, a o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

(sm/ag)

Czytaj także

Co robić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłacenia odszkodowania?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 01:00
Posiadanie ubezpieczenia samochodu czy domu nie oznacza, że możemy czuć się bezpieczniej. Wiele firm ubezpieczeniowych nie chce wypłacać należnych odszkodowań, co może być poważnym problemem. Do kogo można w takiej sytuacji zwrócić się z prośbą o pomoc? Odpowiedzi na to pytanie szukał Janusz Weiss.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkanie od dewelopera: na co trzeba zwrócić uwagę

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 07:30
- Po wejściu nowej ustawy mamy dokładnie określone elementy umowy z deweloperem - powiedziała radca prawny Iwona Kałuża w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Towar niezgodny z umową. Kto powinien ponieść karę?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 18:00
Właścicielkę punktu handlowego sprzedającego rajstopy i skarpety czekała przykra niespodzianka, gdy Państwowa Inspekcja Handlowa kazała jej zapłacić karę za to, że jeden z produktów miał niezgodny z deklaracją skład. Janusz Weiss sprawdził, dlaczego to sprzedawca jest w takiej sytuacji odpowiedzialny.
rozwiń zwiń