Luka w przepisach? Nie wszystkie listy mogą być do nas dostarczane

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 22:50
Korespondencja z urzędów, w tym sądu i Urzędu Skarbowego, w razie zmiany miejsca zamieszkania nie może być przekierowywana. Jaki jest powód takiego stanu rzeczy?
Audio
  • Dlaczego poczta nie dostarcza niektórych listów? (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/ Jedynka)
Luka w przepisach? Nie wszystkie listy mogą być do nas dostarczane
Foto: Glow Images/East News

Istnieje na Poczcie Polskiej usługa przekierowania listów, która może być pomocna w przypadku zmiany adresu. Nie zostaną natomiast do nas dostarczone listy polecone z Urzędu Skarbowego i sądu. Dlaczego tak się dzieje?
- Wyjątkami rzeczywiście są dwa przypadki: przesyłki żywych zwierząt oraz przesyłki doręczane na podstawie przepisów innych ustaw, niż prawo pocztowe. Poczta Polska przestrzega ściśle przepisów prawa i jeżeli tego typu obszary będą inaczej uregulowane, to oczywiście my też to zmodyfikujemy - wyjaśnia rzecznik Poczty Polskiej, Zbigniew Baranowski.

Słuchacz pyta czemu poczta, nawet jeśli zamawia się usługę przekierowania przesyłek na nowy adres, nie przesyła pewnego rodzaju listów. Chodzi o korespondencję z urzędów. Co więcej, Poczta Polska nie informuje także, kto taki list wysłał. Również Polska Grupa Pocztowa, która przesyła zawiadomienia sądowe, też nie przekieruje tych listów.

Kogo należy zatem powiadomić, by docierały do nas najważniejsze przesyłki? Posłuchaj całej audycji.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom radiowej Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, a o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

(sm/ag)

Czytaj także

Janusz Weiss przeciwdziała łamaniu praw pracowników marketów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 02:27
Pracowniczka sieci supermarketów miała problem z tym, by wyjść na przerwę śniadaniową. Pracodawca jest zdania, że wynika to ze złej organizacji jej czasu pracy. Co w takiej sytuacji może zrobić pracownik?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mandaty wciąż przychodzą do poprzedniego właściciela auta. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 17:00
Słuchacz skarży się, że po sprzedaży samochodu jego żona wciąż otrzymuje mandaty za wykroczenia popełnione przez nowego właściciela. Co może zrobić w takiej sytuacji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni kierowcy narzekają na konieczność wymiany kart parkingowych

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 21:01
W następstwie zmian, które wprowadzono w Prawie o ruchu drogowym osoby niepełnosprawne, które chcą parkować na tzw. kopertach muszą stawić się u lekarza, by potwierdzić orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
rozwiń zwiń