X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zasiłek rodzinny dla uczących się, ale nie dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 17:00
Tym razem słuchacz Jedynki zapytał Janusza Weissa , dlaczego jego syn, który studiuje na politechnice, nie może otrzymywać zasiłku rodzinnego, przysługującego uczącym się osobom poniżej 21. roku życia.
Audio
  • Dlaczego student nie może otrzymać zasiłku rodzinnego? (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/Jedynka)
Zasiłek rodzinny dla uczących się, ale nie dla studentów
Foto: East News/Glow Images

Okazuje się, że taki zasiłek nie przysługuje studentom szkół wyższych. Mogą go otrzymać tylko osoby, które wybrały studium 2-letnie lub 2,5-roczne. Dlaczego tak jest? Wyjaśnił w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" Olgierd Podgórski z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

- Przyjmuje się, że osoba, która kontynuuje naukę na studiach wyższych, to osoba już samodzielna i do takiej osoby są kierowane inne świadczenia niż te, które są wypłacane rodzicom - powiedział. Jak podkreślił, przyjmuje się, że student nie mieszka z rodzicami i nie jest przez nich utrzymywany. Może więc liczyć na wsparcie, kierowane bezpośrednio do niego. Nie jest ono ograniczone czasowo i obejmuje cały okres nauki.

Na jakie świadczenia może liczyć student? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom radiowej Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, a o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

bk,tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Luka w przepisach? Nie wszystkie listy mogą być do nas dostarczane

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 22:50
Korespondencja z urzędów, w tym sądu i Urzędu Skarbowego, w razie zmiany miejsca zamieszkania nie może być przekierowywana. Jaki jest powód takiego stanu rzeczy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ufundował go Lwów, a "przygarnął" Gdańsk. Pomnik Jana III Sobieskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 19:47
- Król finansował i mocno wspierał gdańskiego astronoma Jana Heweliusza. Zresztą każdy władca Polski dbał o dobre stosunki z Gdańskiem. To było kluczowe miasto dla powodzenia Rzeczpospolitej - tłumaczył w Jedynce Piotr Szpanowski, dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieś kontra osada. Kto w Sarnowie powinien zmienić numery?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 20:01
Na mapie województwa łódzkiego w gminie Dalików znajdziemy dwie miejscowości o nazwie Sarnów. Jedna z nich to osada, druga - wieś.
rozwiń zwiń