X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podkłady kolejowe w ogródku. Czy to bezpieczne?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 02:31
Czy zużyte podkłady kolejowe z drewna są toksyczne i rakotwórcze? Przepisy ochrony środowiska nakazują ich utylizację przez wyspecjalizowane firmy. Słuchacz Jedynki pyta, czy faktycznie są one tak niebezpieczne?
Audio
  • Toksyczny olej na podkładach kolejowych (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/ Jedynka)
Podkłady kolejowe w ogródku. Czy to bezpieczne?
Foto: Glow Images/East News

Pracownik firmy utylizującej stare podkłady kolejowe przyznaje, że przedmioty te można wykorzystać na wiele sposobów, nie jest to jednak w pełni dozwolone. - Mieliśmy niedawno taki przypadek, gdy przyszła do nas miła pani z prośbą, byśmy zutylizowali jej 2-3 podkłady z ogródka. Zauważył je sąsiad i miała wiele nieprzyjemności z tego powodu - mówi.
Prof. Marian Kamiński z Wydziału Chemii Politechniki Gdańskiej przyznaje, że w przypadku ogródka podkłady nie powinny być zbyt szkodliwe. Poleca jednocześnie, by na wszelki wypadek pomalować je silikonowym bądź też innym lakierem.

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom radiowej Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, a o godz. 17.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i prezentuje wnioski.

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać
Prowadził:
Janusz Weiss

Goście: pracownik firmy handlującej podkładami kolejowymi, pracownik firmy utylizującej stare podkłady kolejowe, prof. Marian Kamiński (Wydział Chemii Politechniki Gdańskiej), Paweł Mikusek (rzecznik Ministerstwa Środowiska)

Data emisji: 14.01.2015

Godzina emisji: 17.30

(sm/asz)

Zobacz więcej na temat: chemia Janusz Weiss
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ręcznie robiony zegarek prosto z Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 01:50
Słuchacz Jedynki zastanawia się w jakim kraju, poza Szwajcarią, zegarki mechaniczne są produkowane ręcznie. Odpowiedzi na to pytanie szukał Janusz Weiss.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zameldowanie a mandat. Co należy wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 05:48
Zgodnie z prawem, mandat kredytowy można wypisać tylko na adres zameldowania. Co grozi osobie, która takiego nie posiada?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjalistyczny sprzęt dotarł, ale zabrakło szkolenia

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 05:23
Szef ochotniczej straży pożarnej w małej wiosce ma problem. Jego jednostka otrzymała specjalistyczny sprzęt, ale nie została przeszkolona jak z niego korzystać.
rozwiń zwiń