Problem z wyrejestrowaniem przyczepy kempingowej

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 03:00
Słuchacz Jedynki chciałby czasowo wyrejestrować przyczepę kempingową, jednak, jak się okazuje, nie jest to łatwe. Sprawę pomógł mu wyjaśnić Janusz Weiss.
Audio
  • Problem z przyczepą kempingową (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/ Jedynka)
Czy wyrejestrowana przyczepa musi skończyć na szrocie?
Czy wyrejestrowana przyczepa musi skończyć na szrocie?Foto: pexels.com

Właściciel starej przyczepy kempingowej chce ją wykorzystać jako domek na działce. Jeśli ją wyrejestruje, to będzie musiał ją też zutylizować. Natomiast jeśli zachowa dowód rejestracyjny, to powinien płacić OC.

Pracowniczka Urzędu Komunikacji w Łodzi, gdzie mieszka słuchacz wyjaśnia, że czasowemu wyrejestrowaniu pojazdów podlegają samochody ciężarowe i przyczepy o masie całkowitej od 3,5 tony. Wycofanie czasowe jest możliwe na okres od dwóch miesięcy do dwóch lat.

Czy wyrejestrowanie przyczepy musi się zatem kończyć na szrocie? Pracownik szrotu twierdzi, że choć przez telefon nie może podać wszystkich szczegółów, to istnieje sposób na załatwienie tej sprawy inaczej...

Na audycję "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" zapraszamy od poniedziałku do piątku do radiowej Jedynki. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawi temat, a o godz. 17.30 podsumuje całodzienne działania, porozmawia z ekspertami i zaprezentuje wnioski.

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadził: Janusz Weiss

Goście: pracowniczka Urzędu Komunikacji w Łodzi, pracownik szrotu, pracowniczka Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego

Data emisji: 5.03.2015

Godzina emisji: 17.30

sm/ag

Czytaj także

Rentgen na granicy. Czy prześwietlanie pojazdów jest bezpieczne?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 01:00
Na polsko-ukraińskiej granicy w Medyce celnicy prześwietlają ciężarówki, łącznie z kabiną, rentgenem. Czy częste badania tego typu są szkodliwe dla kierowcy? Wątpliwości w tej sprawie rozwiał redaktor Janusz Weiss.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciężarówka, zgodnie z prawem, może być samochodem osobowym

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 09:22
Słuchacz radiowej Jedynki sprowadził z Francji peugeota 307 zakwalifikowanego jako samochód ciężarowy. W Polsce również zarejestrował go jako pojazd ciężarowy. Choć akcyzę należy płacić u nas jedynie od aut osobowych, do mężczyzny zgłosił się urząd celny. Sprawą zajął się Janusz Weiss.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka jest jakość gazu LPG w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 14:56
Tankując taką samą ilość gazu na różnych stacjach raz przejeżdża się więcej, a raz mniej kilometrów. Słuchacz twierdzi, że różnica może wynosić nawet 50 kilometrów.
rozwiń zwiń