X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyższe opłaty za wędkowanie w morzu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 18:09
Słuchacz pyta się, dlaczego od 4 marca drastycznie zwiększono opłaty za możliwość amatorskiego połowu ryb morskich. Wzrosły z 49 do 180 złotych na rok.
Audio
  • Janusz Weiss sprawdza, dlaczego wzrosły opłaty za wędkowanie w morzu (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Wędkarstwo morskie jest dla państwa dochodowe
Wędkarstwo morskie jest dla państwa dochodoweFoto: Glow Images/East News

Przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa twierdzi, że opłaty za możliwość indywidualnego połowu ryb w morzu dopiero będą uregulowane w rozporządzeniu ministra i nie będą odbiegały od tych, jakie obowiązują w krajach sąsiednich. Przewidziane są również zniżki. Przy okazji dowiadujemy się, że z opłat za wędkowanie w morzu państwo zbiera połowę tego, co z opłat za komercyjne połowy. A nakłady są nieporównywalne.

Osobno potraktowano działalność komercyjną polegającą na organizowaniu rejsów dla wędkarzy. Tomasz Nawrocki wyjaśnia zasady naliczania opłat za takie rejsy. Zapewnia też, że będą ułatwienia dla organizatorów rejsów dla wędkarzy. Wyjaśnia, na co są przeznaczone opłaty.
Organizatorzy takich morskich połowów są innego zdania. Uważają, że nowe przepisy zostały wprowadzone po to, żeby utrudnić im działalność.

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom radiowej Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, a o godz. 17.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i prezentuje wnioski.
Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać
Prowadził: Janusz Weiss
Goście: Emilia Wolańska (organizuje sportowe połowy morskie), Tomasz Nawrocki (Departament Rybołówstwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi)
Data emisji: 25.03.2015
Godzina emisji: 17.30

ag/tjTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przy granicy z Ukrainą nie wolno łowić nocą

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 19:44
- Jest to spowodowane umowami międzynarodowymi między Polską a Ukrainą. Chodzi o bezpieczeństwo. Noc to pora aktywności przemytników - mówi funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryby umierają w strachu

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2002 00:00
rozwiń zwiń