Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 03:26
Czy właściciele spółdzielczych mieszkań powinni się dodatkowo ubezpieczyć? Janusz Weiss rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie.
Audio
  • Janusz Weiss sprawdza czy warto ubezpieczać mieszkanie (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/ Jedynka)
- Co do zasady spółdzielnie i wspólnoty zawierają umowy ubezpieczenia tych części budynku, które są wspólne i za które odpowiadają i którą administrują - wyjaśnia Krystyna Krawczyk z Biura Rzecznika Ubezpieczonych
- Co do zasady spółdzielnie i wspólnoty zawierają umowy ubezpieczenia tych części budynku, które są wspólne i za które odpowiadają i którą administrują - wyjaśnia Krystyna Krawczyk z Biura Rzecznika UbezpieczonychFoto: Pixabay

Pracowniczka Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowej wyjaśnia, że spółdzielnia ubezpiecza budynek od pożaru, zalania i innych zdarzeń losowych. - Zawsze szuka się winnego jakiegoś zdarzenia - mówi urzędniczka.

Krystyna Krawczyk z Biura Rzecznika Ubezpieczonych tłumaczy co obejmuje ubezpieczenie spółdzielni, a co ubezpieczenie mieszkania. By dowiedzieć się więcej posłuchaj całej audycji.

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom radiowej Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, a o godz. 17.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i prezentuje wnioski.
Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać
Prowadzi:
Janusz Weiss

Goście: pracowniczka Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowej, Krystyna Krawczyk (Biuro Rzecznika Ubezpieczonych)

Data emisji: 21.04.2015

Godzina emisji: 17.30

sm/ag

Czytaj także

Co robić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłacenia odszkodowania?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 01:00
Posiadanie ubezpieczenia samochodu czy domu nie oznacza, że możemy czuć się bezpieczniej. Wiele firm ubezpieczeniowych nie chce wypłacać należnych odszkodowań, co może być poważnym problemem. Do kogo można w takiej sytuacji zwrócić się z prośbą o pomoc? Odpowiedzi na to pytanie szukał Janusz Weiss.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sanatorium to nie wczasy - sam nie wybierzesz miejsca pobytu

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 17:14
Słuchaczka pyta Janusza Weissa, dlaczego nie można dostać skierowania do sanatorium blisko miejsca zamieszkania? Co udało się ustalić dziennikarzowi Jedynki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebezpieczne sztuczki sprzedawców. Czego warto się wystrzegać?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 03:15
Do Janusza Weissa zgłosiła się kobieta z pytaniem, czy konsumenci mogą pytać o atest. - To drobne, ale ważne sprawy. Ich wyjaśnienie przywraca ład i porządek - mówi słuchaczka Jedynki.
rozwiń zwiń