Czy w lecie bilety komunikacji miejskiej powinny być tańsze?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 14:01
Janusz Weiss sprawdza, dlaczego bilety komunikacji miejskiej nie staniały, skoro w letnim rozkładzie jazdy jest mniej kursów.
Audio
  • Janusz Weiss zgłębia tajniki kalkulacji cen biletów za komunikacje miejską (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Autobus komunikacji miejskiej
Autobus komunikacji miejskiejFoto: Pixabay

W stołecznym ZTM przyznano, że w lecie zawieszono kursowanie niektórych linii. Są to głównie linie szczytowe. Ale notuje się również znaczny spadek liczby pasażerów. - Jest ok. 10 procent mniej kursów, a pasażerów jeździ 30 proc. mniej - mówi pracownica ZTM. Wyjaśnia, że przedsiębiorstwo nie ma wpływu na ceny biletów, bo te są ustalane przez władze stolicy.


Rzeczniczka urzędu miasta wyjaśniła, jak kalkulowane są ceny i kto je zatwierdza. Janusz Weiss zatelefonował również do Bełchatowa, gdzie komunikacja jest bezpłatna. Tam dostał wyliczenia, ile miasto kosztuje utrzymywanie darmowych kursów i jakie ma z tego korzyści.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadził: Janusz Weiss

Goście: Magdalena Potocka (ZTM Warszawa), Agnieszka Kłąb (rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy), Robert Kornacki (asystent prezydenta Bełchatowa)

Data emisji: 17.07.2015

Godzina emisji: 17.30

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kontrolerzy wypisali mandat choć nie powinni

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 19:36
W Bydgoszczy słuchacz wsiadł do autobusu wraz z kontrolerami. Jakie było jego zdziwienie, gdy uniemożliwili mu oni skasowanie biletu i wypisali mandat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadka temperatury wody do kąpieli

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2015 17:40
Słuchacz pyta, dlaczego woda o temperaturze 36 stopni Celsjusza - czyli temperaturze człowieka - jest odczuwalna jako bardzo gorąca. Janusz Weiss znalazł odpowiedź na to pytanie.
rozwiń zwiń