Czy można dostać dofinansowanie na schronisko dla zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 01:21
Czy w przypadku, gdy drzewo zniszczy nam samochód możemy otrzymać odszkodowanie? Na jakie dofinansowanie mogą liczyć osoby, które chcą otworzyć schronisko dla zwierząt?
Audio
  • Janusz Weiss wyjaśnia sprawy, dotyczące schroniska dla zwierząt i ubezpieczenia samochodu (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/ Jedynka)
Czy zakładając schronisko dla zwierząt można liczyć na jakąś dotację?
Czy zakładając schronisko dla zwierząt można liczyć na jakąś dotację?Foto: Pixabay

Tym razem do Janusza Weiss zgłosili się słuchacze z prośbą o zdobycie informacji. Jedna z nich dotyczyła przypadku drzewa, które zniszczyło samochód w Łodzi. Czy można wówczas otrzymać odszkodowanie? Druga sprawa związana jest z dofinansowaniem na otwarcie schroniska dla zwierząt ze środków Unii Europejskiej bądź krajowych.

Pracowniczka jednostki wdrożeniowej funduszy unijnych mówi, że w przypadku schroniska są dwie możliwości. - Jeśli chodzi o założenie działalności, to warunkiem koniecznym jest, by ta osoba była bezrobotna i wówczas kwota dofinansowania wynosi do 30 tys. zł w ramach programów regionalnych, oferowanych przez Urzędy Pracy - wyjaśnia urzędniczka. Można też dostać pożyczkę do 20-40 tys. zł na rozwój działalności gospodarczej.

W programie Janusz Weiss wyjaśnił również sprawę zniszczonego przez spróchniałe drzewo samochodu. Z dźwięku dowiesz się, w jaki sposób można w takiej sytuacji otrzymać zwrot pieniędzy.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadził: Janusz Weiss

Goście: pracowniczka jednostki wdrożeniowej funduszy unijnych, Krystyna Krawczyk (Biuro Rzecznika Ubezpieczonych)

Data emisji: 23.07.2015

Godzina emisji: 17.30

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres weiss@polskieradio.pl.

sm/ag

Czytaj także

Intruzi na wybiegu dla niedźwiedzi. "Głupota spotkała się ze szczęściem"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2015 02:09
- Nie wiem czy to zostanie podciągnięte pod znęcanie się nad zwierzętami, ale na pewno musi być kara, choćby ze względu na zakłócanie porządku publicznego - mówi dr Andrzej Kruszewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepożądana wizyta nietoperza. Jak sobie z nim poradzić?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 22:11
- Zdarza się, że do mieszkań zupełnie przypadkowo wlatują nietoperze. Potem niestety trudno je złapać i wypuścić na zewnątrz, ponieważ one się nas śmiertelnie boją - mówi Robert Mysłajek ze Stowarzyszenia Dla Natury Wilk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzikie zwierzęta w cyrku. Czy w ślad za Słupskiem pójdą inne miasta?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 23:15
Cyrk z dzikimi zwierzętami od dawna wywołuje kontrowersje i spotyka się ze zdecydowanym sprzeciwem obrońców praw zwierząt. Czy Polska przygotowuje prawo, które odmieni tresowanych los słoni, lwów i małp?
rozwiń zwiń