X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kierowca bez nogi i bez karty parkingowej

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 18:50
Słuchacz stracił nogę, ale zdaniem orzeczników ma zbyt lekką niepełnosprawność, by dostać kartę parkingową. Wcześniej korzystał z takiej karty przez 40 lat.
Audio
  • Co decyduje o przyznawaniu niepełnosprawnym kart parkingowych? (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i.../Jedynka)
Jaki rodzaj i stopień niepełnosprawności uprawnia do otrzymania karty parkingowej?
Jaki rodzaj i stopień niepełnosprawności uprawnia do otrzymania karty parkingowej?Foto: pixabay.com/domena publiczna

Zgodnie z ustawą z 23 października 2013 r. o zmianie ustawy "Prawo o ruchu drogowym" i niektórych innych ustaw imienną kartę parkingową można otrzymać tylko na podstawie orzeczeń wydawanych przez powiatowe lub miejskie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności.

Przysługuje ona osobom niepełnosprawnym ze znacznym stopniem niepełnosprawności mającym znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, a także osobom z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które mają znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.

- Oprócz tego, że brane jest pod uwagę schorzenie zasadnicze, to jednym z istotnych elementów jest to, jak dana osoba funkcjonuje w społeczeństwie, czy jej niepełnosprawność jest w jakim stopniu kompensowana. Jeżeli wnioskodawca jest samodzielny, to otrzymuje stopień adekwatny do stopnia funkcjonowania w społeczeństwie - tłumaczy przedstawicielka Centrum Pomocy Rodzinie w Warszawie.

Słuchaczowi przysługuje droga odwoławcza od decyzji wydanej przez miejski zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności. Szczegóły w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadzi: Janusz Weiss

Data emisji: 1.09.2015

Godzina emisji: 17.30

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres weiss@polskieradio.pl.

pg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skończą się kombinacje? Karty parkingowe dla niepełnosprawnych po nowemu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 13:46
Od 1 lipca rozpoczęła się wymiana kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. - Nowe nie są już wydawane bezterminowo, a do ich otrzymania uprawnione są osoby ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnego poruszania się - mówił w radiowej Jedynce Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja.
rozwiń zwiń