Co ma pies do odszkodowania za rozbity telewizor?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 15:20
Za namową pracownika sklepu słuchacz ubezpieczył wart 6 tys. zł telewizor. Jednak gdy podczas przeprowadzki sprzęt uległ zniszczeniu, firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłaty odszkodowania.
Audio
  • Dlaczego firma ubezpieczeniowa nie chce zapłacić odszkodowania za zniszczony telewizor? (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i.../Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

W zgłoszeniu szkody słuchacz opisał, że podczas przeprowadzki jego syn się potknął i upuścił telewizor, który razem nieśli. Zniszczeniu uległ ekran. Firma ubezpieczeniowa odmówiła jednak wypłaty odszkodowania, argumentując, że nie był to nieszczęśliwy wypadek.

Gdy w kolejnym piśmie mężczyzna podał dodatkowe okoliczności zdarzenia - a mianowicie psa, który zaplątał się pod nogami syna - ubezpieczyciel przyznał, że w taki razie można uznać je za nieszczęśliwy wypadek, ale trzeba było zgłosić to od razu. I ponownie nie uwzględnił zgłoszenia szkody...

Po wyjaśnienia Janusz Weiss zwrócił się do towarzystwa Ergo Hestia, gdzie słuchacz ubezpieczył telewizor oraz do Biuro Rzecznika Ubezpieczonych.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadzi: Janusz Weiss

Data emisji: 3.09.2015

Godzina emisji: 17.30

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres weiss@polskieradio.pl.

pg/ag

Czytaj także

Czy płacić składkę ubezpieczenia za skradzione auto?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 13:45
Słuchaczce skradziono auto. Śledztwo jeszcze trwa. Janusz Weiss dowie się, czy takie auto można wyrejestrować?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polisolokata, to może być finansowa pułapka

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 18:00
Słuchacz założył synowi lokato-ubezpieczenie w PZU. Miał to być rodzaj kapitału do spożytkowania po skończeniu 18 roku życia. Po tym okresie okazało się, że pieniędzy jest mniej niż wynikało z wpłat.
rozwiń zwiń