X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Policja, pracownik poczty, a nawet barman - oni mogą nas wylegitymować

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 11:53
- Jest wiele sytuacji, kiedy nasza identyfikacja jest konieczna, a jej możliwość wypływa z przepisów prawa – mówiła w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" Małgorzata Kałużyńska - Jasak, rzecznik prasowy GIODO.
Audio
  • Kto, kiedy i dlaczego może nas wylegitymować? (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Produkcja nowych dowodów osobistych w Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA
Produkcja nowych dowodów osobistych w Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA Foto: PAP/Archiwum/Jacek Turczyk

Czy każda instytucja ma prawo żądać od nas okazywania dowodu osobistego? Z takim pytaniem zwróciła się do Janusza Weissa jedna ze słuchaczek. Rzeczywiście, lista osób uprawnionych do wylegitymowania jest długa. Są to m.in. policja, funkcjonariusze ABW, strażnicy miejscy, funkcjonariusze Straży Granicznej, kontrolerzy komunikacji miejskiej, pracownicy poczty, barman czy kasjer w kinie.

- Pamiętajmy jednak , że kiedy ktoś chce zobaczyć nasz dowód osobisty, zawsze mamy prawo zapytać go o podstawę prawną. Gdy nie dostaniemy odpowiedzi, możemy odmówić wylegitymowania się - radziła w Jedynce Małgorzata Kałużyńska - Jasak, rzecznik prasowy Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" na antenie radiowej Jedynki od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym danego dnia się zajmuje, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polską armię ochraniają cywile. Ale są wyjątki

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 13:35
- Dziś zdecydowana większość jednostek i obiektów wojskowych jest chroniona przez cywili. Albo przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Obronne (SUFO) albo przez oddziały wart cywilnych - mówił w Jedynce gen. Bogusław Pacek z Akademii Obrony Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PZPN wymaga licencjonowanych trenerów nawet od klubów B klasy

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 18:22
Od tego sezonu małe wiejskie kluby piłkarskie muszą zatrudniać trenerów z uprawnieniami. A to kosztuje. Słuchacz, który zadzwonił do audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" obawia się, że z tego powodu część klubów B klasy padnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wózek inawalidzki na drodze. Prawie jak rower

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 15:02
- Gdy mamy oświetlenie jesteśmy traktowani jak pojazdy. Gdy nie mamy świateł, to jesteśmy pieszymi - powiedział w audycji Janusza Weissa "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" inwalida, który na co dzień porusza się na wózku elektrycznym.
rozwiń zwiń