X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rodzic pozywa dziecko o alimenty. Jak bronić się przed niesłusznym roszczeniem?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 18:23
Do Janusza Weissa zwróciła się słuchaczka, której sąd nakazał płacić alimenty swojemu ojcu, który przebywa w domu opieki społecznej. Mężczyzna molestował kobietę, gdy ta była dzieckiem, a następnie odszedł od rodziny i nie utrzymywał z nią kontaktu.
Audio
  • Jak bronić się przed niesłusznym roszczeniem o alimenty ze strony rodzica? (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Janusz Weiss sprawdził w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, że co do zasady dorosłe dzieci są zobowiązane do płacenia alimentów na rzecz swoich rodziców, jeżeli ci znajdują się w niedostatku. W Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym jest jednak przepis, który mówi, że dziecko może się uchylić od tego obowiązku, jeżeli jest to sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

- W systemie jest furtka, tylko że tą furtkę otwiera konkretny sędzia. Wszelkie okoliczności, takie jak alkoholizm pozywającego, znęcanie się czy molestowanie z jego strony, należy bezwzględnie zgłaszać w postępowaniu sądowym, bo to jest jedyna droga, żeby się obronić przed takimi roszczeniami - tłumaczyła w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" Małgorzata Świętczak, wicedyrektor zespołu prawa cywilnego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Audycja Janusza Weissa towarzyszy słuchaczom Jedynki przez cały tydzień od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mit Chałup. Oficjalnie nie ma plaży dla nudystów

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 19:32
- Na terenie naszej gminy nie ma takich miejsc - powiedział w radiowej Jedynce Janusz Nowicki z biura promocji miasta Władysławowa pod które podlegają Chałupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakupy bez VAT? To reklamowy chwyt

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 18:15
Podatek od towarów i usług reguluje ministerstwo finansów. Uchylanie się od niego jest niezgodne z prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże w kosmos sposobem na wieczną młodość?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 21:13
Pytanie to pojawiło się w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" w kontekście tzw. paradoksu bliźniąt.
rozwiń zwiń