Niewidomym przysługuje dofinansowanie na rower typu tandem

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 08:00
Zgodnie z przepisami taki rower może służyć za sprzęt rehabilitacyjny. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest dysponowanie orzeczeniem o niepełnosprawności i złożenie wniosku w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Audio
  • Niewidomym przysługuje dofinansowanie na rower typu tandem (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Rower typu tandem
Rower typu tandemFoto: Glow Images/East News

Wspomniany wniosek powinien zawierać m.in. informację od lekarza specjalisty, który zaleca taką rehabilitację. Jak udało się ustalić Januszowi Weissowi, dofinansowanie na tandem dla osoby niewidowej może wynieść do 60 procent wartości takiego sprzętu.

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki przez cały tydzień od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

pg

Czytaj także

Podróże w kosmos sposobem na wieczną młodość?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 21:13
Pytanie to pojawiło się w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" w kontekście tzw. paradoksu bliźniąt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzic pozywa dziecko o alimenty. Jak bronić się przed niesłusznym roszczeniem?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 18:23
Do Janusza Weissa zwróciła się słuchaczka, której sąd nakazał płacić alimenty swojemu ojcu, który przebywa w domu opieki społecznej. Mężczyzna molestował kobietę, gdy ta była dzieckiem, a następnie odszedł od rodziny i nie utrzymywał z nią kontaktu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepiej mieć Pustynię Błędowską niż karłowaty las

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 19:47
Na terenie Pustyni Błędowskiej kręcono film "Faraon". Podobno ćwiczyli tam też żołnierze Africa Korps.
rozwiń zwiń