X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elektrownie wiatrowe nie wytwarzają dźwięków groźnych dla zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 20:33
- Należałoby zacząć od tego, że wszystko co się rusza wytwarza infradźwięki. Te emitowane przez turbiny wiatrowe są na niższym poziomie niż infradźwięki, których źródłem jest na przykład bijące serce człowieka - mówiła w Jedynce prof. Krystyna Pawlas z Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Audio
  • Elektrownie wiatrowe nie wytwarzają dźwięków groźnych dla zdrowia (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Elektrownie wiatrowe nie wytwarzają dźwięków groźnych dla zdrowia
Foto: Glow Images/East News

Z pytaniem czy infradźwięki oraz dźwięki o niskiej częstotliwości pochodzące z turbin wiatrowych są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt zwrócił się do Janusza Weissa jeden ze słuchaczy.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Opinię prof. Krystyna Pawlas na ten temat potwierdził również dr inż. Adam Zagubień z Politechniki Koszalińskiej. - Poziomy dźwięków emitowanych przez turbiny wiatrowe nie odbiegają poziomem od infradźwięków, które spotykamy normalnie w naturze, jak wiatr, wyładowania atmosferyczne czy falowanie morza - tłumaczył naukowiec.

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki przez cały tydzień od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

pg

Komentarze1
aby dodać komentarz
luktoja2013-12-05 18:16 Zgłoś
Korzystam już jakiś czas z przydomowej turbiny wiatrowej i jestem bardzo zadowolony.

Czytaj także

Kierowcy żegnają się z bezterminowymi prawami jazdy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 12:40
Z pytaniem do Janusza Weissa zgłosił się słuchacz, który posiadał bezterminowe prawa jazdy na wszystkie kategorie. Przy wymianie zniszczonego dokumentu na nowy okazało się, że jego uprawnienia zostały ograniczone czasowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto i kiedy traci zniżki na ubezpieczenie samochodu?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 16:40
Zawierając umowę na ubezpieczenie komunikacyjne należy pamiętać, że nie tylko wysokość składki jest ważna. Warto zadać sobie trochę trudu i zorientować się co będzie w przypadku, kiedy dojdzie do szkody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Weiss zarejestrował firmę w Pałacu Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 20:25
- Prawo pozwala obywatelowi założyć firmę pod dowolnym adresem. Gdyby przychodziły do mnie jakieś pisma to proszę je odkładać - poinformował Kancelarię Prezydenta RP Janusz Weiss w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać".
rozwiń zwiń