Słuchacze prostują. Nie można czasowo wyrejestrować samochodu osobowego

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 21:36
Takiej informacji udzielono Januszowi Weissowi w jednym z wydziałów komunikacji. Miałoby wiązać się to z niepłaceniem obowiązkowego ubezpieczenia OC. Od razu rozdzwoniły się telefony od słuchaczy, którzy wyjaśnili co tak naprawdę prawo stanowi w tej kwestii.
Audio
  • Nie można czasowo wyrejestrować samochodu osobowego (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Słuchacze prostują. Nie można czasowo wyrejestrować samochodu osobowego
Foto: Glow Images

Okazuje się, że możliwość czasowego wyrejestrowania dotyczy samochodów ciężarowych i przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 tony, ciągników samochodowych, pojazdów specjalnych i autobusów. W ustawie wyraźnie nie wspomina się o samochodach osobowych.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki przez cały tydzień od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

Czytaj także

Kto i kiedy traci zniżki na ubezpieczenie samochodu?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 16:40
Zawierając umowę na ubezpieczenie komunikacyjne należy pamiętać, że nie tylko wysokość składki jest ważna. Warto zadać sobie trochę trudu i zorientować się co będzie w przypadku, kiedy dojdzie do szkody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Weiss zarejestrował firmę w Pałacu Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 20:25
- Prawo pozwala obywatelowi założyć firmę pod dowolnym adresem. Gdyby przychodziły do mnie jakieś pisma to proszę je odkładać - poinformował Kancelarię Prezydenta RP Janusz Weiss w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektrownie wiatrowe nie wytwarzają dźwięków groźnych dla zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 20:33
- Należałoby zacząć od tego, że wszystko co się rusza wytwarza infradźwięki. Te emitowane przez turbiny wiatrowe są na niższym poziomie niż infradźwięki, których źródłem jest na przykład bijące serce człowieka - mówiła w Jedynce prof. Krystyna Pawlas z Akademii Medycznej we Wrocławiu.
rozwiń zwiń