Premiowe bony oszczędnościowe to dziś tylko pamiątka

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 18:44
Bony te były emitowane przez Powszechną Kasę Oszczędności na okres od 1 lipca 1971 r. do 30 czerwca 1991 r. Po tym dniu niewylosowane bony podlegały wykupowi według wartości nominalnej. Janusz Weiss sprawdzał czy ciągle można je spieniężyć.
Audio
  • Premiowe bony oszczędnościowe to dziś tylko pamiątka (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
  • Infradźwięki - szkodliwe czy uciążliwe? Wyjaśnia Witold Jaszczuk z Ligi Walki z Hałasem (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Marlena Borawska/PR

Z takim pytaniem do prowadzącego audycję "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" zwróciła się jedna ze słuchaczek. W latach 70. otrzymywała ona część wynagrodzenia w premiowych bonach oszczędnościowych Powszechnej Kasy Oszczędności.

- Premiowe bony oszczędnościowe utraciły ważność 1 lipca 2001 roku. Do tego dnia każdy klient, który posiadał takie bony miał możliwość ich odsprzedania po cenie nominalnej. Podstawowe warunki umowy były nadrukowane na każdym bonie - tłumaczył Paweł Placzke z banku PKO BP, będącego bezpośrednim kontynuatorem Powszechnej Kasy Oszczędności.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki przez cały tydzień od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

pg

Czytaj także

Słuchacze prostują. Nie można czasowo wyrejestrować samochodu osobowego

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 21:36
Takiej informacji udzielono Januszowi Weissowi w jednym z wydziałów komunikacji. Miałoby wiązać się to z niepłaceniem obowiązkowego ubezpieczenia OC. Od razu rozdzwoniły się telefony od słuchaczy, którzy wyjaśnili co tak naprawdę prawo stanowi w tej kwestii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczątki Piastów wstrzymają budowę. Zapłacisz za to!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 19:03
Temat audycji podpowiedziała redaktorowi Weissowi słuchaczka Jedynki, która na swojej działce chciała postawić dom. Okazało się, że przed budową powinna zlecić prace... archeologiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tak łatwo mieć prywatnego bociana

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 17:19
Janusz Weiss w kolejnej audycji z cyklu "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" sprawdzał, czy można założyć bocianie gniazdo na prywatnej działce.
rozwiń zwiń