X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dokarmianie ptaków bezpieczne, ale nie w czasie odwilży

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 17:47
- Ptaki zarażają się wtedy od siebie różnymi chorobami. Zeszłej zimy mieliśmy kilka przypadków infekcji przy karmnikach - mówił w Jedynce Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ZOO.
Audio
  • Dokarmianie ptaków bezpieczne, ale nie w czasie odwilży (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Dokarmianie ptaków bezpieczne, ale nie w czasie odwilży
Foto: East News/Glow Images

Wraz z nastaniem mrozów do redaktora Janusza Weissa napływa coraz więcej pytań o kwestię dokarmiania ptaków. Słuchacze byli ciekawi m.in. czy są jakieś przepisy zezwalające albo zabraniające dokarmiania oraz czy można zarazić się w ten sposób ptasią grypą.

- Należy dokarmiać ptaki, ale trzeba to robić mądrze. Karmnik musi być łatwy do sprzątania, trzeba podawać pokarmy pełnowartościowe, czyli na przykład słonecznik, proso czy surową słoninę. Jeżeli robimy to prawidłowo, to wtedy rzeczywiście wspieramy ptaki - tłumaczył w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" Andrzej Kruszewicz.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki przez cały tydzień od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

pg

Zobacz więcej na temat: Janusz Weiss zwierzęta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komornik wszedł na konto. Prawo niejasne, a ludzie zostają bez środków do życia

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 14:09
Prawo pracy pozwala na zajęcie połowy wynagrodzenia na poczet spłaty długu, ale prawo bankowe rządzi się innym przepisami. - Naszym zdaniem w przepisach jest luka. Zgłaszaliśmy ten problem już wielokrotnie ministrowi sprawiedliwości - powiedziała Małgorzata Świętczak z Biura RPO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wymiana tachografu. Dla kierowcy zawsze oznacza postój

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 14:15
Dokumentu nie można wymienić od ręki z powodów technicznych. Kierowca musi najpierw zwrócić stary dokument - wynika z kolejnej audycji Janusza Weissa z cyklu "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drzewa przy drogach a wypadki. Hołowczyc: potrzebny kompromis

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 20:04
- Wybór między poświęceniem drzewa lub człowieka to demagogia. Potrzebne jest rozwiązanie, które uchroni piękne aleje, ale na drogach krajowych, gdzie jest duże natężenie ruchu, zapewni bezpieczeństwo - powiedział kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc w rozmowie z Januszem Weissem.
rozwiń zwiń