X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kierunki techniczne dają gwarancję pracy

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 16:23
Informatyka, robotyka, energetyka, budownictwo – kierunki techniczne stają się coraz bardziej popularne.
Audio
Kierunki techniczne dają gwarancję pracy
Foto: SXC.hu

Tzw. fach w ręku niemal w 100% gwarantuje znalezienie pracy, ale także daje możliwość wysokich zarobków.
Kiedy humaniści mają problem ze znalezieniem pracy, absolwenci kierunków technicznych martwią się jedynie tym, która oferta zatrudnienia będzie dla nich najkorzystniejsza.
Najlepiej na rynku mają się dziś informatycy – tłumaczy dyrektor Biura Projektów w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie Maciej Rembarz.
Problemów ze znalezieniem pracy nie miał Michał Domaradzki, absolwent Informatyki Społecznej, który obecnie pracuje w firmie zajmującej się badaniami Internetu.
Łukasz Ceniak, absolwent Budownictwa w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, pracę znalazł zaraz po zakończeniu stażu. Po pół roku pracy koordynuje już roboty budowlane.

Budownictwo w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania było kierunkiem zamawianym, który sfinansowano ze środków Unii Europejskiej. Pieniądze na ten cel zachęcają pracodawców do organizowania staży i praktyk, które skutkują nowymi miejscami pracy – zaznacza Anna Jóźwik z jednej z warszawskich firm, zajmujących się badaniami Internetu.

Kierunki techniczne robią się także coraz bardziej popularne wśród kobiet.
Sylwia Baran ukończyła Zarządzanie z elementami informatyki. Po licencjacie od razu znalazła pracę w dużej korporacji.

Oprócz satysfakcjonującej pracy, absolwenci kierunków technicznych mogą liczyć na wysokie zarobki. Ogólnopolskie badanie wynagrodzeń z 2013 roku pokazuje, że w branży IT zarabia się najwięcej. Średnio jest to 6 tysięcy zł brutto miesięcznie. Najniżej opłacani są pracownicy kultury i sztuki. Zarabiają o połowę mniej.

Przygotowała Ewa Chyra

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak