X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kierunki zamawiane dają szansę na znalezienie pracy

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 11:58
Jak pracodawcy nawiązują współpracę z konkretnymi studentami z zamawianych kierunków uczelni technicznych i jaka jest tu rola uczelni?
Audio
  • NCBR/Kierunki zamawiane dają szansę na znalezienie pracy/mat.Katarzyny Pilarskiej/Jedynka/Sygnały dnia
Kierunki zamawiane dają szansę na znalezienie pracy
Foto: Glow Images/East News

Laboratoria wyposażone w nowoczesny specjalistyczny sprzęt, z którego mogą korzystać studenci, wyjazdy na zajęcia praktyczne w przedsiębiorstwach i przede wszystkim duża szansa na znalezienie pracy - to tylko niektóre z pozytywnych efektów wprowadzenia tzw. kierunków zamawianych. Studenci otrzymują także stypendia i mają możliwość udziału w zajęciach z przedsiębiorczości, które pomagają  w założeniu własnej firmy. To co najważniejsze jednak, to właśnie dostępność miejsc pracy. W ramach kierunków zamawianych organizowane są bowiem staże, po których większość studentów okazuje się potrzebnymi pracownikami.

Przedsiębiorczość akademicka - wszystkie audycje cyklu >>>

Informatyka – to kierunek, którego absolwenci wciąż są jeszcze poszukiwani przez pracodawców. - Te osoby są dobrze przygotowane do funkcjonowania w świecie informatyki szeroko rozumianej, więc są poszukiwane na rynku pracy – mówi Maciej Rembarz , dyrektor Biura Projektów w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie.

Pracodawcy starają się, aby te osoby pozostały po odbytym stażu. Staże w ramach kierunków zamawianych trwają przynajmniej 3 miesiące i są płatne ze środków unijnych.

- Łatwo można taką osobę przyuczyć do pracy – tłumaczy Anna Jóźwik z firmy Gemius – można też wpływać na jej dobre nawyki w pracy.

Według Przemysława Pańczyka , absolwenta Informatyki, student zyskuje nowe umiejętności i wiedzę praktyczną. Dzięki takiej współpracy, uczelnia ma możliwość poprawiania jakości kształcenia. System raczej się sprawdza, bo – jak wynika z danych – ponad 80% absolwentów kierunków zamawianych znajduje pracę.

Program kierunków zamawianych ruszył w 2008 roku i do tej pory przeznaczono na niego 1,2 miliarda złotych.

Katarzyna Pilarska

Zobacz więcej na temat: informatyka praca studenci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak