X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Staże długoterminowe - korzystne dla studentów i pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 14:34
Studenci Politechniki Warszawskiej ustawiają się w kolejce, aby skorzystać ze staży długoterminowych. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej od 2009 roku w projekcie wzięło udział już 900 osób.
Audio
  • Staże długoterminowe/ SD/ PR Jedynka/ mat. Ewy Chyry
Staże długoterminowe - korzystne dla studentów i pracodawców
Foto: Glow Images/East News

W tym roku Politechnika Warszawska nawiązała kontakt z kolejnymi firmami.
Staże długoterminowe to zachęta nie tylko dla studentów, ale również pracodawców. Dofinansowanie z Unii Europejskiej redukuje znacznie koszty stażów dla pracodawców – mówi Justyna Wlazło z jednej z firm consultingowo-inżynierskiej. Udział w projekcie to także szansa na pozyskanie cennego pracownika.
Na stałą posadę liczy Arkadiusz Leśko, student IV roku na Wydziale Inżynierii Lądowej PW. Z firmą współpracuje od kwietnia i jest asystentem projektanta.

- Zależy nam na tym, aby ułatwić studentom odnalezienie się na rynku pracy – dodaje Katarzyna Podyma-Różak z Politechniki Warszawskiej. Studentom ostatnich lat staż ma ułatwić znalezienie pracy.
Tak było w przypadku Aleksandry Matusiak, absolwentki PW na kierunku Biotechnologii Chemicznej. Po zakończeniu projektu bez problemu znalazła pracę w swoim zawodzie.

Staże trwają od 2009 roku – mówi  Katarzyna Podyma-Różak, a były organizowane na 7 wydziałach Politechniki. Jest zakończonych już ponad 900 staży, czyli skorzystało z nich 900 osób.

Przedsiębiorczość akademicka - wszystkie audycje cyklu >>>

Firmy chętnie współpracują z uczelniami, które realizują programy unijne, bo im się to po prostu opłaca – wyjaśnia Justyna Wlazło. – Współpracujemy już od kilku lat głównie z uczelniami technicznymi. Opłaca się to, ponieważ uczelnie organizują wiele wydarzeń dla studentów, które przybliżają im rynek pracy, a pracodawców przybliżają do studentów.

Studenci Politechniki Warszawskiej, którzy chcieliby odbyć staż długoterminowy, mogą zgłaszać swoje wnioski do 12 maja. Jednym z kryteriów przyznawania stypendiów jest m.in. średnia ocen.

Ewa Chyra

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak