X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

E-Platforma - połączenie edukacji z biznesem

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 18:01
W Warszawie powstaje właśnie pierwsza w Polsce e-Platforma, która nie tylko pomoże młodym ludziom znaleźć pracę, ale także będzie doskonałym źródłem informacji dla uczelni wyższych, które w szybszy sposób będą mogły dopasować ofertę edukacyjną do oczekiwań rynku pracy.
Audio
  • NCBR/O pierwszej w Polsce e-Platformie mówią m.in. Marek Przepiórski i dr Krzysztof Kandefer/ Z kraju i ze świata/ Jedynka/ PR SA/ mat. Ewy Chyry
E-Platforma - połączenie edukacji z biznesem
Foto: Glow Images/East News

Dane o studentach, absolwentach, uczelniach i firmach - to wszystko w jednym miejscu, na dodatek bez wychodzenia z domu! Powstanie elektronicznej platformy jest możliwe dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.

Kształtem będzie przypominać portal społecznościowy z tą różnicą, że e-Platforma nie powstaje w celach towarzyskich. Jej główne zadanie to połączenie edukacji z biznesem. Wszystko po to, aby młodzi szybciej i sprawniej odnaleźli się na rynku pracy. Platforma będzie wykorzystywana również przez uczelnie do monitorowania losów absolwentów - mówi Marek Przepiórski z Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem w Warszawie. W praktyce użytkownicy e-Platformy  będą posiadać login i hasło, jednak nie zawsze będzie to konieczne - tłumaczy Marek Przepiórski. Dla kandydatów na studia Platforma jest bez logowania. Dla uczelni, absolwentów i pracodawców będzie dostęp za pomocą zaproszenia, czyli poprzez uzyskanie loginu i hasła.

Absolwenci, którzy zaproszenie na e-Platformę otrzymają od uczelni, będą mogli zamieszczać tam np. swoje CV. Firmy z kolei zamieszczą m.in.  informacje o oczekiwaniach wobec pracowników i ewentualnych wakatach. E-Platforma to strzał w dziesiątkę – twierdzą studenci.

Przedsiębiorczość akademicka - wszystkie audycje cyklu >>>


E-Platforma w pełni zadziała dopiero na początku 2015 roku, jednak już teraz do projektu przystąpiło kilka uczelni wyższych, m.in. Uczelnia Warszawska im Marii Skłodowskiej-Curie.
- Mamy lepszy kontakt z absolwentami w formie elektronicznej, a Platforma będzie dążyła do „portalu społecznościowego”, w którym zgromadzą się bardzo ważne dla nas grupy podmiotów -  zaznacza dr Krzysztof Kandefer z Uczelni Warszawskiej. To umożliwi dowolne łączenie tych grup ze sobą.

Mimo, że e-Platforma nie jest jeszcze dostępna dla firm, są już pierwsi chętni - podkreśla Hanna Michalska, która od kilku lat prowadzi sklep z częściami samochodowymi. – Jest to rewelacja. Jest to bardzo wygodne, oszczędza czas, a przede wszystkim jest dostępne. 

Absolwenci, którzy będą chcieli zalogować się na Platformie muszą wypełnić specjalną ankietę. Informacje tam zawarte zostaną wykorzystane przez uczelnię, która zdobędzie w ten sposób lepszą wiedzę o losach swoich studentów.

Na stworzenie e-Platformy Wyższa Uczelnia Zarządzania Personelem w Warszawie pozyskała 1 mln 700 tys. z funduszy unijnych.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.czasnazmiane.npc.pl

Ewa Chyra

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak