X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Staż pozwala często na znalezienie pierwszej pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 17:18
Staże i praktyki są podstawowym sposobem na znalezienie pierwszej pracy. To jest jednocześnie możliwość pokazania się przyszłemu pracodawcy. Często właśnie wakacje są dobrym momentem na praktyki.
Audio
  • Staż pierwszym krokiem do kariery zawodowej (Jedynka)
Staż pozwala często na znalezienie pierwszej pracy
Foto: Glow Images/East News

- Studenci są zainteresowani praktykami w czasie wakacji - przyznaje Paulina Gąsiorkiewicz-Płonka, kierownik Działu Rozwoju Kadry Naukowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wyjaśnia, że NCBR preferuje staże trzymiesięczne, zaś instytucje przyjmujące stażystów robią to chętnie właśnie w okresie letnim. Zwraca uwagę, że studenci zazwyczaj mają staże na ostatnim roku studiów, a to dobry moment, aby zacząć zastanawiać się nad sposobem zrobienia kariery zawodowej i niekiedy związanie się z pracodawcą. Zapewnia, że Centrum analizuje, ilu studentów po zakończeniu projektu zdobyło zatrudnienie bezpośrednio po stażu.

Przedsiębiorczość akademicka - wszystkie audycje cyklu >>>
Profesor Wojciech Walat, prorektor ds. studenckich i kształcenia Uniwersytetu Rzeszowskiego przyznaje, że wprowadzenie na kierunku matematyka specjalizacji bankowość i finanse miało same dobre strony. Był to tzw. kierunek zamawiany, w ramach którego - jak mówi prorektor - zapewnione były praktyki. Gość Jedynki zwraca uwagę, że było duże zainteresowanie ze strony instytucji finansowych. - Oni widzieli, że studenci są autentycznie zainteresowani podjęciem trzymiesięcznej pracy, która dawałaby im dobre przygotowanie zawodowe - mówił prof. Walat. Zapowiada, że przygotowywany jest projekt modułowego kształcenia, które byłoby zsynchronizowane z prowadzonymi projektami naukowymi.
Sebastian Supeł, absolwent kierunku zamawianego matematyka, który pracuje obecnie jako analityk finansowy wspomina, że miał 3-miesięczny staż w banku. Później zapisał się także na miesięczną praktykę w innej placówce, co pozwoliło mu na zdobycie większego doświadczenia i pokazanie się pracodawcy. Na początku praktyki była tylko nauka, ale z biegiem czasu dostawał zadania do wykonania pod nadzorem starszych doświadczeniem pracowników. - Trzeba było czasu, żeby się przystosować do ich rozwiązywania - mówi absolwent. W jego przypadku możliwość poszerzonych praktyk była jednym z elementów, które wpłynęły na wybór kierunku studiów. Uważa, że staży podczas studiów powinno być więcej.
Audycję prowadziła Zuzanna Dąbrowska.
(ag/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będą kolejne dofinansowania dla uczelni wyższych

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 15:21
Nowa perspektywa budżetowa na lata 2014-2020 przyniesie zmiany w dofinansowaniu uczelni wyższych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

25 lat wolności: polska przedsiębiorczość uratowała kraj

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 15:40
Sektor małych i średnich firm powstawał w Polsce w 1989 r. praktycznie od zera i w krótkim czasie urósł do takich rozmiarów, jak w krajach zachodnich, z rozwiniętą gospodarką wolnorynkową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kariera zawodowa zaczyna się na studiach

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 21:33
Jednym z pierwszych kroków, który pomaga w znalezieniu pracy, jest staż. Z badań Eurobarometru wynika, że prawie połowa respondentów z krajów Unii Europejskiej odbyła przynajmniej jeden staż lub praktykę w czasie swojej kariery zawodowej.
rozwiń zwiń