X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Operacja Sukces

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 20:52
Unikatowy model kształcenia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, zwracający uwagę na kontakt lekarza z pacjentem.
Audio
  • Prof. Adam Antczak, dr Janusz Janczukowicz i studenci z UM w Łodzi o Operacji Sukces i nietypowym kształceniu lekarzy/ PzJ w Programie 1 PR/ Ewa Syta/ Redakcja Publicystyki PR S.A.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

 

Medycyna to nie matematyka
W projekcie, finansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, udział biorą studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przekonują oni, że są nowym pokoleniem lekarzy, którzy zdają sobie sprawę z tego, że dobra komunikacja z pacjentem to podstawa.
Przyszli lekarze z Łodzi doskonale wiedzą, że - „Medycyna to nie matematyka”, jak przekonuje Andrzej Rościszewski, student V roku, uczestnik Operacji „Sukces”.

Bliżej pacjenta
Operacja Sukces to innowacyjny program nauczania, który sześć lat temu zrewolucjonizował studia na UM w Łodzi. Pierwszym jego założeniem jest postawienie na zajęcia, które odbywają się przy łóżku pacjenta. - Przez dziesięciolecia istniał model pruskiego nauczania, trzeba było zakuć – mówi prof. Adam Antczak, kierownik projektu Operacja Sukces i dziekan Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi. Można nauczyć się czegoś wspaniale teoretycznie i niekoniecznie przekładać to na umiejętności. Stąd pomysł Operacji Sukces.

Profesjonalizm lekarski
Sukces oznacza także kształcenie umiejętności dobrego komunikowania się z pacjentem. Jak informuje dr Janusz Janczukowicz, kierownik Centrum Edukacji Medycznej na UM w Łodzi: - Zaczęliśmy w ramach tego programu nauczać profesjonalizmu lekarskiego, czyli całokształtu zagadnień związanych z relacją między pacjentem a lekarzem. Z tym, że w centrum zawsze jest pacjent, a dążeniem lekarza jest to, aby pacjent mu ufał.

Poznać pacjenta
Wojciech Pytel, student IV roku UM, jako ciekawy uważa fakultet, który porusza samą różnorodność kulturową wśród pacjentów, co jest nieuniknione przy migracjach w Europie, żeby wiedzieć w jaki sposób podejść do pacjenta, który może być innej kultury czy innego wyznania.
Projekt realizowany na łódzkiej uczelni daje możliwości i wiarę w zmiany. Andrzej Rościszewski wierzy, że stworzy nową generację lekarzy. Lekarzy, którzy nie tylko mają dużą wiedzę teoretyczną, ale także potrafią porozmawiać z pacjentem, co pozwoli mu poczuć się dużo lepiej.

Czy przyszli lekarze, którzy opuszczą mury łódzkiej uczelni, są skazani na sukces? Tego jeszcze nie wiedzą, ale na pewno z optymizmem patrzą w przyszłość.

***

Przygotowała: Ewa Syta

Goście: prof. Adam Antczak, dr Janusz Janczukowicz oraz studenci z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Data emisji: 22.05.2015

Godzina emisji: 15.49

ut

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak