X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Możliwości dla studentów chemii UG

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 18:09
Program stypendialny, staże w firmach w kraju i za granicą, a także dodatkowe kursy i szkolenia – to są możliwości dla studentów kierunków zamawianych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.
Audio
  • Prof. Sylwia Rodziewicz-Motowidło, Aneta Szymańska, Michał Bujak, Kamila Butowska z Uniwersytetu Gdańskiego o innowacyjnym programie kształcenia na kierunkach zamawianych UG/ PzJ w Programie 1 PR/ Patryk Michalski/ Redakcja Publicystyki PR S.A.
Laboratorium
LaboratoriumFoto: Glow Images/East News


To wszystko dzięki projektowi „Kształcenie kadr dla innowacyjnej gospodarki opartej na wiedzy w zakresie agrochemii, chemii i ochrony środowiska”, który od trzech lat prowadzi ta uczelnia. Innowacyjny program kształcenia na kierunkach zamawianych Chemia i Ochrona Środowiska na Uniwersytecie Gdańskim udało się wprowadzić dzięki wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Stypendia motywacyjne
Studenci otrzymują m.in. stypendia motywacyjne – tłumaczy prof. Sylwia Rodziewicz-Motowidło, dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego i kierownik projektu. – Wysokość stypendium to tysiąc złotych miesięcznie. Stypendia motywacyjne są obarczone określonym regulaminem i wymogami, a otrzymują je najlepsi studenci. Jest to 50 procent studentów, którzy zadeklarowali chęć udziału w tego typu działaniu.

Praktyka i analiza
To także możliwość pracy w nowoczesnych laboratoriach Wydziału Chemii. Studenci prowadzą tam m.in. własne badania, które później wykorzystują w pracach dyplomowych – wyjaśnia Aneta Szymańska z Katedry Chemii Biomedycznej. – Mają szanse na kontakt z rzeczywistą pracą laboratoryjną, a następnie z późniejszą pracą przy biurku, analizą, wyciąganiem wniosków i planowaniem następnych badań naukowych.
Ważnym elementem projektu jest wsparcie dla osób niepełnosprawnych. Mogą one liczyć np. na udział w organizowanych dla nich zajęciach rehabilitacyjnych czy dopłatach do aparatów słuchowych.

Atrakcyjne staże
Studenci mogą odbyć atrakcyjne staże w firmach i instytucjach w kraju i za granicą. Wszystko opłaca uczelnia - mówi asystent kierownika projektu Michał Bujak. – Dodatkowo jest kilka szkoleń tzw. miękkich, m.in. z komunikacji, z radzenia sobie ze stresem, z wywierania wpływu czy z prawa pracy.
Kamila Butowska, studentka III roku Chemii była na zagranicznym stażu na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. Jak mówi: – Dziedzina chemii, którą się tam zajmowałam, jest zupełnie inna od tej, którą zajmuje się nasz wydział. Pracowaliśmy też na innym sprzęcie, metodyka badań była inna. Było to bardzo przydatne doświadczenie.

Łatwiejsze zatrudnienie
W ramach programów stażowych uczelnia współpracuje z wieloma pomorskimi firmami, gdzie studenci zdobywają doświadczenie praktyczne. Dzięki wiedzy i zdobytemu już w trakcie studiów doświadczeniu, absolwenci kierunków zamawianych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego znajdują później zatrudnienie w laboratoriach naukowo-badawczych, firmach farmaceutycznych, instytucjach ochrony środowiska, rolnictwie, przemyśle chemicznym czy placówkach dydaktycznych.

***

Przygotował: Patryk Michalski

Goście: prof. Sylwia Rodziewicz-Motowidło, Aneta Szymańska, Michał Bujak, Kamila Butowska z Uniwersytetu Gdańskiego

Data emisji: 05.06.2015

Godzina emisji: 15.48

ut

Zobacz więcej na temat: chemia Gdańsk NAUKA NCBR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak