X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„Wiedza-Staże-Informacja–Zatrudnienie”

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 14:28
Kadra Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udowodniła, że istnieje skuteczny sposób na przygotowanie studentów do wyzwań rynku pracy.
Audio
  • Dr Andrzej Rozmus-prorektor, Barbara Leśniak, Bernadetta Kulinowska z WSIZ w Rzeszowie o projekcie „Wiedza-Staże-Informacja–Zatrudnienie”/ Popołudnie z Jedynką, Program 1 PR/ Natalia Gorzelnik, Redakcja Publicystyki PR S.A.
Młodzi na stażu zdobywają praktykę
Młodzi na stażu zdobywają praktykęFoto: Pixabay.com


Sposób ten istnieje właśnie dzięki unijnemu projektowi „Wiedza - Staże - Informacja – Zatrudnienie”. Dzięki niemu pracę znalazło kilkuset absolwentów tej uczelni.

Samodzielność i umiejętności absolwenta
Sytuacja młodych na rynku pracy jest trudna. Jak mówi Patrycja Wilczyńska, absolwentka WSIiZ w Rzeszowie, same studia nie dają gwarancji zatrudnienia. – Pracodawcy nie zwracają najwięcej uwagi na skończone studia i na oceny na dyplomie absolwenta, ale na realne umiejętności, na zaangażowanie w staże, praktyki, samodzielne inicjatywy.

Dr Andrzej Rozmus, prorektor ds. nauczania WSIZ w Rzeszowie, zauważa, że problem mają nie tylko ci, którzy pracy szukają. – Rynek pracy jest dziś podwójnie trudny: absolwenci szkół wyższych mają problem ze znalezieniem pracy, a pracodawcy narzekają, że mają utrudniony dostęp do osób o określonych kompetencjach. Kadra WSIZ stara się ten drugi czynnik minimalizować.

„Wiedza - Staże - Informacja – Zatrudnienie”
Pomocą w radzeniu sobie na rynku pracy miał być projekt „Wiedza - Staże - Informacja – Zatrudnienie” – mówi Barbara Leśniak, kierownik Biura Karier. – Projekt trwał przez trzy lata, skorzystało z niego kilkuset studentów wszystkich kierunków. Program obejmował m.in. szkolenia i spotkania z pracodawcami oraz płatne staże w ponad 300 firmach. Chodziło o to, aby studenci jak najlepiej poradzili sobie na rynku pracy. – Najważniejsze było przygotowanie studentów - którzy kończą naukę - i wyposażenie ich w takie umiejętności, które pozwolą im się płynnie poruszać po rynku pracy.

Grunt to dobre CV
Bernadetta Kulinowska, kierownik Biura Doradztwa Personalnego WSIZ, uczy tego, jak dobrze przygotować swoje CV. – Wydaje się, że stworzenie CV zajmuje 5 minut. Jednak profesjonalnie przygotowany dokument tworzy się nawet kilka dni.

Staże
Największym zainteresowaniem cieszyły się staże, ale – jak mówi Barbara Leśniak – chętni studenci musieli przejść przez długą rekrutację, polegająca na rozmowie i testach kwalifikacyjnych. Doradca zawodowy określał predyspozycje zawodowe kandydata, a decyzję o przyjęciu stażysty podejmowała firma.  

Nowy kierunek
W ramach projektu „Wiedza - Staże - Informacja – Zatrudnienie” uczelnia utworzyła również nowy kierunek studiów – Kosmetologię, wyposażyła swoje laboratoria w nowoczesny sprzęt oraz dostosowała nauczanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

***

Przygotowała: Natalia Gorzelnik

Goście: Dr Andrzej Rozmus-prorektor, Barbara Leśniak, Bernadetta Kulinowska z WSIZ w Rzeszowie, Patrycja Wilczyńska - absolwentka 

Data emisji: 10.07.2015

Godzina emisji: 15.46

ut

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak