X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

WSIZ w Rzeszowie również dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 16:13
Dzięki unijnemu projektowi „Wiedza-Staże-Informacja–Zatrudnienie” udało się dostosować uczelnię i tok studiów do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością.
Audio
  • Barbara Leśniak, Monika Strug-Paragończyk, Łukasz Kuk, Kamila Rybczyńska z WSIZ w Rzeszowie o projekcie „Wiedza-Staże-Informacja–Zatrudnienie”/ Sygnały Dnia, Program 1 PR/ Natalia Gorzelnik, Redakcja Publicystyki PR S.A.
Język migowy
Język migowyFoto: SignVideo, London, U.K./Wikipedia/CC


Niepełnosprawni studenci mają szanse korzystać w pełni z życia akademickiego i znaleźć wymarzoną pracę. Pokazuje to przykład Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Dostosowanie dla osób niepełnosprawnych
„Wiedza - Staże - Informacja – Zatrudnienie” to bardzo szeroki program, mający na celu rozwój kompetencji studentów i przygotowanie ich do wejścia na rynek pracy – mówi Barbara Leśniak, kierownik Biura Karier. – Duże nakłady finansowe zostały położone na staże oraz na szkolenia kompetencyjne. Było również finansowanie samego kierunku „Kosmetologia”, laboratorium kosmetycznego oraz podniesienia kompetencji osób niepełnosprawnych.
- Staraliśmy się jak najbardziej dostosować środowisko fizyczne i proces dydaktyczny uczelni do potrzeb wynikających z niepełnosprawności naszych studentów – dodaje Monika Strug-Paragończyk, koordynatorka części projektu, odpowiedzialna za pracę z osobami niepełnosprawnymi.
- Uczelnia zakupiła sprzęt dla studentów niepełnosprawnych – informuje Łukasz Kuk, informatyk. Mają oni możliwość pracy z komputerem, przystosowanym do ich niepełnosprawności i potrzeb.

Ułatwienia dla osób niesłyszących
Żeby takie osoby mogły funkcjonować na uczelni - nie tylko w ramach zajęć, ale też w ramach grupy studentów - potrzebne są osoby, które znają język migowy. W projekcie zaplanowano dwie edycje kursu z podstaw języka migowego. Również wymagania co do absolwentów, którzy chcieliby pracować w administracji publicznej, to znajomość języka migowego. Ta umiejętność stanowi więc „plus”, jeśli chodzi o kompetencje tych osób.

Campus w Kielnarowej
Znajduje się tam laboratorium hodowli tkanek i komórek. Projekt „Wiedza - Staże - Informacja – Zatrudnienie” umożliwił dofinansowanie funkcjonowania laboratorium – wyjaśnia Kamila Rybczyńska, opiekun laboratorium. Dzięki temu rozpoczęło się jego funkcjonowanie i zwiększyły się możliwości badawcze Wydziału Medycznego WSIZ.

W efekcie projektu „Wiedza - Staże - Informacja – Zatrudnienie” wymarzoną pracę znalazł co piąty jego uczestnik, absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

***

Przygotowała: Natalia Gorzelnik

Goście: Barbara Leśniak, Monika Strug-Paragończyk, Łukasz Kuk, Kamila Rybczyńska z WSIZ w Rzeszowie 

Data emisji: 11.07.2015

Godzina emisji: 7.37

ut

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak