Tajemnice Kanału Beagle - pogorszenie pogody i dzikie krowy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 11:16
W dość trudnych warunkach atmosferycznych ekipa jachtu "Selma Expedition" przemierza cieśninę między wyspami archipelagu Ziemia Ognista. - Blisko ósemki na skali Beauforta to jeszcze nie sztorm, ale żegluga będzie uciążliwa - mówi kapitan Piotr Kuźniar.
Audio
  • "Selma Expedition" w ciężkich warunkach przemierza kanały Patagonii w Chile (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Praca na pokładzie jachtu "Selma Expedition" (Popołudnie z Jedynką)
Selma zacumowana w Zatoce Letier przy Wyspie Hoste.
"Selma" zacumowana w Zatoce Letier przy Wyspie Hoste.Foto: Polskie Radio

W dość wąskim Kanale Beagle załoga musi często dokonywać zwrotów i ciężko pracować na pokładzie. Na szczęście, jak donosi Krzysztof Horwat, żeglarzom udało się odpocząć w zatoce przy wyspie Hoste. - Żyli tu kiedyś Indianie, którzy żywili się małżami. Cudowna zaciszna zatoka, rajskie miejsce - opowiada znawca tych okolic kpt. Piotr Kuźniar.

/ Wyspa Hoste kryje więcej tajemnic - spacerując po niej napotkać można ślady bytności krów, które do nikogo nie należą. - Żyją tu kompletnie dziko, nikt się nimi nie zajmuje - tłumaczy rozmówca Jedynkowego dziennikarza.

Dziennik

(asz/tj)

Czytaj także

Jedynka na Horn: nocna wachta wilka morskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 10:41
Załoga jachtu "Selma Expeditions" po opłynięciu Przylądka Horn płynie dalej do fiordów Ziemi Ognistej. Na pokładzie toczy się normalne życie, w którym czynny udział bierze nasz jedynkowy wilk morski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedynka na Horn. Jeśli kraby, to tylko z Puerto Toro

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 12:14
"Selma Expeditions" i Radiowa Jedynka, zmagając się ze zmienną pogodą, wiatrami i prądami dwóch oceanów, zaglądają w najciekawsze miejsca na krańcu świata. Zmierzając na północ załoga zawitała do Puerto Toro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennik pokładowy - dzień 7: bar Micalvi

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 20:18
Puerto Toro i Puerto Williams, a w nim słynny bar Micalvi, w którym spotykają się żeglarze po opłynięciu Przylądka Horn. Nie mogło w nim zabraknąć również dziennikarza radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

500 jajek i suplementy diety - czyli wyprawa od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 07:57
Żeglarstwo, prócz pokładów pasji, wymaga także sporego wysiłku fizycznego. Skąd brać tę siłę? Na jachcie "Selma Expedition" wiedzą, jak zadbać o załogę.
rozwiń zwiń