Lato z Radiem 2014. W pierwszy weekend zagrają Hey i Maryla Rodowicz!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 16:00
W najbliższą sobotę 28 czerwca wystartuje największa w Polsce wakacyjna trasa koncertowa promująca kultową audycję radiowej Jedynki – "Lato z Radiem". Wakacyjne imprezy, podczas których wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, odbędą się w 20 miastach. Na początek będą to Uniejów i Sieraków.
Audio
  • Zapraszamy na koncerty Lata z Radiem w Uniejowie i Sierakowie
Katarzyna Nosowska podczas koncertu zespołu Hey
Katarzyna Nosowska podczas koncertu zespołu HeyFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

W sobotę 28 czerwca w Uniejowie na scenie ustawionej na boisku przy termach zagrają Kombi Łosowski, Hey oraz Maryla Rodowicz, która tak mówi o zbliżających się występach: Koncerty Lata z Radiem są wyjątkowe. Po pierwsze dlatego, że jestem związana z Polskim Radiem od początku mojej kariery, po drugie zawsze jest ogromna, serdeczna widownia, po trzecie i czwarte i piąte kocham Polskie Radio. Do zobaczenia na trasie.

Dzień później, w niedzielę 29 czerwca, Lato z Radiem przeniesie się na skraj Puszczy Noteckiej – do Sierakowa, gdzie na scenie ustawionej na hipodromie pojawią się Kombi Łosowski, Afromental oraz Golec uOrkiestra. Lato z Radiem towarzyszyło mi już od wielu lat, szczególnie zaś wtedy, gdy w okresie wakacji przemierzałem samochodem kraj wzdłuż i wszerz, czy to z koncertami Kombi, czy turystycznie z rodziną. Cieszę się, że nasz zespół Kombi Łosowski uczestniczy w trasie koncertowej Lata z Radiem. Na koncertach zagramy przede wszystkim największe hity, w tym "Słodkiego miłego życia" i "Kochać cię za późno", a także kilka nowszych utworów, na czele z premierową piosenką "Jaki jest wolności smak" – zapowiada Sławomir Łosowski.

/

W obu miejscowościach odbędzie się również specjalne widowisko iluzjonisty Macieja Pola, który swoim występem z pewnością zachwyci nie tylko wielbicieli magii. Imprezy poprowadzi Bogdan Sawicki, a gospodarzami studia plenerowego radiowej Jedynki usytuowanego tuż obok sceny będą Karolina Rożej i Roman Czejarek.

Pierwszy Program Polskiego Radia zaprasza nie tylko na weekendowe koncerty, ale również do codziennego słuchania audycji "Lato z Radiem" – od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedziele w paśmie 10.00-13.00. Słuchaczy ucieszą z pewnością nowe cykle: "Lato z Radiem Extra" oraz "Lato z Radiem Pod Gwiazdami". Pierwszy z nich to interaktywny program z dużą dawką muzyki, nadawany od 16.00 do 23.00 w soboty i niedziele, który poprowadzą Maria Szabłowska i Zbigniew Krajewski oraz debiutująca w radiowej Jedynce Małgorzata Kościelniak. Natomiast "Lato z Radiem Pod Gwiazdami" pojawiać się będzie na antenie w nocy z soboty na niedzielę, w godz. 23.00-3.00.

Radiowa Jedynka zaprasza również na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Nowoczesny multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z Latem z Radiem 2014 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego "Lata z Radiem", konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo na stronie, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd Lata z Radiem. Obszerne relacje z tych wydarzeń – w postaci galerii zdjęć i filmów – również zostaną zamieszczone w serwisie.

materiały prasowe/pg

Czytaj także

Rusza Lato z Radiem 2014. Zapraszamy na koncerty gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 12:10
Gwiazdy oraz prowadzący audycje i koncerty największej letniej trasy koncertowej spotkali się na konferencji prasowej w Polskim Radiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki nie tylko na Lato z Radiem. Te hity zawsze będą nas rozgrzewać

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 12:22
Uśmiech dziewczyny pod słońcem Jamajki, a może po prostu "Mydełko Fa" czy też "Baśka" z fajnym biustem? Posłuchaj piosenek, które na zawsze przejdą do historii jako letnie przeboje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Markowski: nie ma recepty na wakacyjny przebój

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 21:15
- Jeżeli ktoś zaprząta sobie głowę produkcją utworu na lato to, jak mówił Krzysztof Skiba, wychodzi mu "piosenka meteorologiczna". Na jesieni o deszczu, zimą o śnieżce, a latem o plaży - powiedział w audycji "Lato z Radiem" wokalista zespołu Perfect.
rozwiń zwiń