Artur Barciś i anioły. Wytwory jego rąk niosą radość i pomoc

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 14:21
- Od dziecka miałem zdolności manualne, mama nauczyła mnie nawet robić ręcznie makron. Nauczyłem się też szyć, z konieczności, bo taniej było kupić materiał niż gotową koszulę czy coś modnego - opowiadał aktor w audycji "Lato z Radiem" poświęconej rękodziełu.
Audio
  • Artur Barciś: od dziecka miałem zdolności manualne (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Joanna Nawrotek tworzy biżuterię z różnych odpadów (Lato z Radiem/Jedynka)
Artur Barciś
Artur Barciś Foto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Praktyczne podejście do domowych obowiązków Artur Barciś zawdzięcza rodzinie. - Rodzice cały czas pracowali, nas było trzech braci i jeden musiał zająć się rzeczami, których inni nie potrafili. Ja na przykład gotowałem, a złotą rączką był Andrzej - opowiadał aktor w radiowej Jedynce.

Umiejętności te przydały się także w stanie wojennym, gdy półki świeciły pustkami. Chcąc sprawić żonie przyjemność Artur Barciś... uszył jej płaszcz.

Naczynia z bananów i ryżu. Zrób to sam >>>

Gość "Lata z Radiem" wypiera się natomiast zdolności plastycznych, choć wytwarzane przez niego anioły cieszą się dużą popularnością. - Nie umiem malować, ale kiedyś Jurek Owsiak zwrócił się do mnie o przekazanie czegoś dla WOŚP. Uznałem, że zdjęcie z autografem będzie głupie, więc wymyśliłem, że coś namaluję, a najłatwiej wychodziły mi aniołki w różowych czapeczkach - wspomina. Od tamtej pory skrzydlaci przyjaciele Artura Barcisia powstają zasiliły już wiele akcji charytatywnych.

Z którą rolą Artura Barcisia związany jest anioł? Jakie są najbliższe plany zawodowe aktora? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiała Małgorzata Raducha.

/

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

to/asz

Czytaj także

Artur Barciś: Teatr to szkoła pokory

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 12:00
Serialowa popularność może zawrócić w głowie. Wtedy najlepszym lekarstwem jest teatr, gdzie człowiek staje przed żywą publicznością, wiedząc, że dubla nie będzie - mówi Artur Barciś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Barciś: musiałem zostać aktorem, nie miałem innego wyjścia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 15:27
W rozmowie z Tomaszem Zimochem znakomity i wszechstronny artysta-aktor opowiadał o dzieciństwie i scenie, po czym rozpoznaje, że się starzeje i tym, że interesują go tylko poważne komedie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Żak: zawód aktora składa się głównie z niepowodzeń

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 13:21
- W biografii Gustawa Holoubka przeczytałem kiedyś, że wybitnych ról aktorzy grają może jedną - dwie w życiu. Tych bardzo dobrych jest kilkanaście. Reszta to role przeciętne w przeciętnych przedstawieniach – mówił w Jedynce Cezary Żak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ranczo" na ekranie i na kartach książki. Serial wyprzedza rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 15:47
W maju tego roku widzowie telewizyjnie będą mogli oglądać już 8 sezon popularnego serialu. Skąd wziął się pomysł na fabułę i czy to możliwe, by książka "Ranczo" bawiła jeszcze bardziej niż film opowiadali w Jedynce twórcy serialu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Kalus i śląski kult pracy, który uczynił go profesjonalistą

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 03:50
Bogdan Kalus, Marian Dziędziel, Piotr Polk, Eryk Lubos, Franciszek Pieczka, Anna Dereszowska, Sonia Bohosiewicz - łączy ich to, że są aktorami i wywodzą się ze Śląska. Czy jest to ziemia artystów?
rozwiń zwiń