X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielkie grzybobranie z okazji 90-lecia Lasów Państwowych

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 13:30
- Będzie to już nasze 12. spotkanie z lokalną społecznością, ale nie tylko. Często przyjeżdżają tu również telewizja i radiowa Jedynka. Grzybobranie to efekt doskonałej współpracy na linii samorząd terytorialny - Nadleśnictwo Wyszków - mówił w "Lecie z Radiem" nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski.
Audio
  • Nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski o 90-leciu Lasów Państwowych i grzybobraniu w Długosiodle (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Wójt Stanisław Jastrzębski o genezie nazwy Długosiodło i grzybobraniu na terenie swojej gminy (Lato z Radiem/Jedynka)
Uczestnicy grzybobrania w Długosiodle liczną na pełne kosze grzybów
Uczestnicy grzybobrania w Długosiodle liczną na pełne kosze grzybówFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Grzybobranie w lasach Puszczy Białej na terenie gminy Długosiodło oodbędzie się w niedzielę 14 września. Wydarzenie to wpisuje się w kalendarz obchodów 90-lecia Lasów Państwowych. Nadleśnictwo Wyszków świętuje ten jubileusz z dużą pompą.

- Wcześniej zorganizowaliśmy wystawę poświęconą działalności nadleśnictwa. W bibliotece publicznej można było obejrzeć przedmioty, które były używane w lesie 50 lat temu i wcześniej, jak również współcześnie, z szerokim wykorzystaniem elektroniki. Inna wystawa odbyła się pod hasłem "Stop zaśmiecaniu lasów”. Zależy nam bowiem, żeby lasy były nie tylko piękne, ale i czyste. Wydaliśmy również, wspaniałą moim zdaniem, publikację pt. "Dwie długości życia sosny, czyli historia lasów w Nadleśnictwie Wyszków w latach 1794 - 2013" - wymieniał nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski.

/Skąd wzięła się nazwa Długosiodło, jakie historyczne wydarzenia rozegrały się na terenie gminy oraz gdzie i o której rozpocznie się niedzielnie grzybobranie - dowiesz się, słuchając nagrania audycji.

Audycja została zrealizowana we współpracy z Lasami Państwowymi.

Rozmawiała Małgorzata Raducha.

pg/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dąb Czesława Niemena stał się częścią Lasu Kultury!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 14:41
- Bywam przeciwniczką różnych projektów pomników, bo zwyczajnie coś może mi się podobać mniej lub bardziej. Natomiast drzewa są w zgodzie z upodobaniami nas wszystkich - mówiła w radiowej Jedynce Małgorzata Niemen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kordelas Leśnika Polskiego dla Jedynki. Kamil Dąbrowa: będziemy go dzierżyć z godnością

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 16:50
- Cała redakcja Programu Pierwszego od "Sygnałów dnia", aż po programy wieczorne na niego zasłużyła - powiedział dyrektor radiowej Jedynki, który podczas uroczystej gali w Kielcach odebrał nagrodę Lasów Państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia pomaga polskim lasom

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 15:34
Unia Europejska wspiera polskie lasy, które z powodu czynników klimatycznych zmagają się z wieloma problemami w tym m.in. z suszą. Lasów w Polsce przybywa, a ich kondycja jest coraz lepsza.
rozwiń zwiń