Kombii i Mateusz Ziółko z nagrodami radiowej Jedynki w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 07:45
W piątek rozpoczął się 51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwszego dnia imprezy swoje nagrody przyznała radiowa Jedynka, która wyróżniła zespół Kombii w koncercie "SuperPremiery" oraz Mateusza Ziółko - laureata "SuperDebiutów".
Kombii
KombiiFoto: materiały prasowe

Nagrodą w koncercie "SuperPremiery" dla zespołu Kombii, jest wyprodukowanie koncertu z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie oraz retransmisja tego wydarzenia na antenie radiowej Jedynki.

Laureat "SuperDebiutów" Mateusz Ziółko otrzymał nagrodę w postaci możliwość nagrania singla.
Nagrody zwycięzcom wręczył Kamil Dąbrowa - dyrektor-redaktor naczelny radiowej Jedynki.

SuperJedynki 2014 - superkoncert na festiwalu w Opolu >>>
Polskie Radio przyzna kolejne nagrody również podczas koncertu "SuperJedynki".

(ag)

Czytaj także

Wojciech Korda: w Opolu powstał pomysł założenia Niebieskich Gitar

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 14:43
- Ja miałem grać drugą gitarę, Klenczon pierwszą, a na basie miał grać Niemen. To miało być trio śpiewające - wspominał w radiowej Jedynce Wojciech Korda, który na tegoroczny festiwal w Opolu przyjechał ze specjalnym zadaniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoty Mikrofon dla Edyty Geppert!

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 15:47
W Alei Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim rynku swoje gwiazdy odsłoni pięcioro artystów. Jest wśród nich Edyta Geppert. - To pierwsza taka sytuacja w mojej karierze, raczej ich unikam. Najlepiej czuję się na scenie - mówi artystka w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda SAWP dla Diany John

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 16:53
- Postanowiliśmy ufundować nagrodę w Koncercie SuperDebiutów na festiwalu w Opolu - mówił w Jedynce Ryszard Poznakowski, kompozytor i prezes Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Niemen: tata czuł się więźniem pięciu szlagierów

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 17:52
- Marzyło mu się i mnie się marzy, żeby jego późniejsza twórczość była wszem i wobec znana i to staramy się czynić - mówiła w radiowej Jedynce córka Czesława Niemena, która na festiwalu w Opolu wystąpi w koncercie "SuperDebiuty z Niemenem - świat nie zginie dzięki nim".
rozwiń zwiń