"Dalekie wybrzeża ciszy" - 17 najpiękniejszych wierszy Karola Wojtyły [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 08:30
Widowisko muzyczne według wierszy Jana Pawła II "Dalekie wybrzeża ciszy" odbyło się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Zapraszamy do obejrzenia koncertu.
Koncert Papieski w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego
Koncert Papieski w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. LutosławskiegoFoto: Wojciech Kusiński/PRPomysłodawcą i współtwórcą przedstawienia był Janusz Kukuła. Dyrektor Teatru Polskiego Radia przyznaje, że to ogromne przedsięwzięcie muzyczno-aktorskie. Jak podkreśla, to wyraz naszej wdzięczności za życie i przesłanie Jana Pawła II w roku jego kanonizacji.

Więcej na temat Jana Pawła II czytaj w serwisie specjalnym >>>

Na widowisko składa się 17 najpiękniejszych wierszy Karola Wojtyły, w tym tytułowe "Dalekie wybrzeża ciszy". Muzykę do nich stworzyli znani polscy kompozytorzy - Krzesimir Dębski, Michał Lorenc, Piotr Moss, Maciej Małecki, Edward Pałłasz, Kuba Stankiewicz oraz Marcin Partyka.

Poezję papieża-Polaka recytowali Piotr Fronczewski i Krzysztof Gosztyła, a na scenie w Sali Koncertowej Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie zaśpiewali między innymi Janusz Radek, Hania Stach i Natalia Sikora oraz - jako gość specjalny - Irena Santor.

/
Polskie Radio

Przedsięwzięcie, zorganizowane z okazji 36. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, zostanie też nagrane i wydane na płycie.

Czytaj też <<<TOTUS 2014. Nagroda dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia >>>

"Koncertowa Jedynka" w każdą niedzielę po godz. 23.

IAR,kh,ag

Czytaj także

Tajemnice Jana Pawła II zaklęte w czterech ścianach

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 03:51
"Wszędzie dobrze, a najlepiej w domu" - mówił w czasie jednej z pielgrzymek do Polski Jan Paweł II. Muzeum domu rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach zostało przebudowane i zaaranżowane na nowo. Otwarcie odnowionej placówki nastąpiło na początku kwietnia tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TOTUS 2014. Nagroda dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 17:11
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody TOTUS, przyznawane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

14. Dzień Papieski. "Nie lękajcie się być świętymi"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2014 21:14
Blisko tysiąc osób uczestniczyło w koncercie - modlitwie "Apelu Miasta Warszawy z papieżem Franciszkiem". Był to ostatni punkt głównych uroczystości 14. Dnia Papieskiego.
rozwiń zwiń