X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dalekie wybrzeża ciszy" - 17 najpiękniejszych wierszy Karola Wojtyły [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 08:30
Widowisko muzyczne według wierszy Jana Pawła II "Dalekie wybrzeża ciszy" odbyło się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Zapraszamy do obejrzenia koncertu.
Koncert Papieski w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego
Koncert Papieski w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. LutosławskiegoFoto: Wojciech Kusiński/PRPomysłodawcą i współtwórcą przedstawienia był Janusz Kukuła. Dyrektor Teatru Polskiego Radia przyznaje, że to ogromne przedsięwzięcie muzyczno-aktorskie. Jak podkreśla, to wyraz naszej wdzięczności za życie i przesłanie Jana Pawła II w roku jego kanonizacji.

Więcej na temat Jana Pawła II czytaj w serwisie specjalnym >>>

Na widowisko składa się 17 najpiękniejszych wierszy Karola Wojtyły, w tym tytułowe "Dalekie wybrzeża ciszy". Muzykę do nich stworzyli znani polscy kompozytorzy - Krzesimir Dębski, Michał Lorenc, Piotr Moss, Maciej Małecki, Edward Pałłasz, Kuba Stankiewicz oraz Marcin Partyka.

Poezję papieża-Polaka recytowali Piotr Fronczewski i Krzysztof Gosztyła, a na scenie w Sali Koncertowej Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie zaśpiewali między innymi Janusz Radek, Hania Stach i Natalia Sikora oraz - jako gość specjalny - Irena Santor.

/
Polskie Radio

Przedsięwzięcie, zorganizowane z okazji 36. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, zostanie też nagrane i wydane na płycie.

Czytaj też <<<TOTUS 2014. Nagroda dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia >>>

"Koncertowa Jedynka" w każdą niedzielę po godz. 23.

IAR,kh,ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice Jana Pawła II zaklęte w czterech ścianach

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 03:51
"Wszędzie dobrze, a najlepiej w domu" - mówił w czasie jednej z pielgrzymek do Polski Jan Paweł II. Muzeum domu rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach zostało przebudowane i zaaranżowane na nowo. Otwarcie odnowionej placówki nastąpiło na początku kwietnia tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TOTUS 2014. Nagroda dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 17:11
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody TOTUS, przyznawane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

14. Dzień Papieski. "Nie lękajcie się być świętymi"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2014 21:14
Blisko tysiąc osób uczestniczyło w koncercie - modlitwie "Apelu Miasta Warszawy z papieżem Franciszkiem". Był to ostatni punkt głównych uroczystości 14. Dnia Papieskiego.
rozwiń zwiń