Tyle słońca... Gwiazdy na koncercie pamięci Anny Jantar

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 09:30
Piętnaście lat temu, w przededniu 20. rocznicy śmierci Anny Jantar, odbył się w warszawskim Teatrze Żydowskim specjalny spektakl z udziałem gwiazd.
Audio
  • Koncert w 20. rocznicę tragicznej śmierci piosenkarki Anny Jantar - rok 2000 (Koncertowa Jedynka)
Podczas koncert w 20. rocznicę tragicznej śmierci piosenkarki Anny Jantar, jej córka Natalia Kukulska zaśpiewała w duecie z Mieczysławem Szcześniakiem
Podczas koncert w 20. rocznicę tragicznej śmierci piosenkarki Anny Jantar, jej córka Natalia Kukulska zaśpiewała w duecie z Mieczysławem SzcześniakiemFoto: PAP/TVP/Ireneusz Sobieszczuk

Do zaśpiewania piosenek mamy Natalia Kukulska zaprosiła wówczas Halinę Frąckowiak, Marylę Rodowicz, Annę Marię Jopek, Justynę Steczkowską, Kasię Kowalską, Mietka Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego i Kasię Nosowską.

Publiczność usłyszała w nowych wykonaniach największe przeboje Anny Jantar: "Witaj mi", "Tyle słońca w całym mieście", "Jak w taki dzień deszczowy", "Tylko mnie poproś do tańca", "Moje jedyne marzenie", "Wielka dama tańczy sama", "Ktoś między nami" oraz "Nic nie może wiecznie trwać".

Zapisem koncertu była płyta "Tyle słońca...", dziś niestety bardzo trudno dostępna, ale szczęśliwie znajdująca się w Archiwach Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania obszernych fragmentów tego wyjątkowego koncertu.

Zobacz serwis specjalny poświęcony Annie Jantar >>>

***

Tytuł audycji: Koncertowa Jedynka

Data emisji: 15.03.2015
Godzina emisji: 23.10

Anna Jantar bez tajemnic - cz. 1 >>>

asz/kul

Czytaj także

Kukulska: piosenki rodziców są ponadczasowe

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 16:02
- Oryginał już jest. Nic lepszego nie zrobimy - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Natalia Kukulska. Opowiada o koncercie w Opolu, podczas którego były śpiewane piosenki jej rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sztompke o Annie Jantar

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 13:45
Anna Jantar kojarzy mi się z bardzo pięknym okresem polskiej muzyki rozrywkowej...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jantar. 41. rocznica tragicznego lotu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 06:00
- Jakże łatwo w takim momencie o banał, o utarte zwroty służące nam na co dzień do wyrażania żalu czy smutku. Ania była osobą pogodną, szukającą jasnych stron życia w każdym jego momencie, w każdej sytuacji – mówił Andrzej Jaroszewski po tragicznej śmierci Anny Jantar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jantar we wspomnieniach córki: gdy zginęła, była u szczytu kariery

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 12:58
Dokładnie 35 lat temu, 14 marca 1980 w katastrofie samolotu, który leciał z Nowego Jorku, zginęła Anna Jantar. Natalia Kukulska miała wtedy cztery lata.
rozwiń zwiń