Plant i Led Zeppelin na koncertowej scenie Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 09:08
Ostatni wspólny występ członków kultowej grupy przypomnimy w "Koncertowej Jedynce". A już 21 lipca Robert Plant wystąpi w Dolinie Charlotty.
Audio
  • Ostatni koncert grupy Led Zeppelin (koncertowa Jedynka)
Koncert w Londynie był wielkim sukcesem i przez jakiś czas mówiono o reaktywacji Zeppelinów, a nawet powstaniu nowego materiału. Od 2007 roku minęło jednak kilka lat, a Robert Plant wciąż koncertuje solo
Koncert w Londynie był wielkim sukcesem i przez jakiś czas mówiono o reaktywacji Zeppelinów, a nawet powstaniu nowego materiału. Od 2007 roku minęło jednak kilka lat, a Robert Plant wciąż koncertuje solo Foto: PAP/ ITAR-TASS/Shamukov Ruslan

Członkowie Led Zeppelin - Robert Plant, Jimmy Page i John Paul Jones - zagrali 10 grudnia 2007 roku w londyńskiej O2 Arenie. Show dedykowane było fundacji edukacyjnej zmarłego założyciela Atlantic Records, Ahmeta Ertegüna. Za perkusją zasiadł syn czwartego członka Led Zeppelin Johna Bonhama, Jason Bonham.

Koncert został zarejestrowany, a w 2012 roku ukazał się film "Led Zeppelin: Celebration Day" dokumentujący to wydarzenie.

W niedzielę (19.07) w "Koncertowej Jedynce" mogliśmy usłyszeć obszerne fragmenty występu twórców takich przebojów, jak "Stairway to heaven" i "Whole Lotta Love".

asz/ag

Zobacz więcej na temat: koncert Led Zeppelin MUZYKA

Czytaj także

Robert Plant "House of Love" - posłuchaj Piosenki dnia Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 17:15
Najnowszy singiel z płyty "Lullaby And… The Ceaseless Roar" Roberta Planta był w poniedziałek Piosenką dnia Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Legend Rocka zaczyna się w… Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 15:36
- Postanowiliśmy w tym roku rozpocząć sezon koncertem grupy Ten Years After, który odbędzie się w Teatrze "Imka" 23 maja - mówił w Jedynce Mirosław Wawrowski, organizator wydarzenia.
rozwiń zwiń